بخشدار مرکزی ابهر:

جشنواره انگور در ابهر پتانسیل ملی شدن را دارد

  • تاریخ انتشار : 1396/6/22 ساعت : 10:15 - 9 ماه قبل
  • از گروه : استان ها
  • زیرگروه : زنجان
بخشدار مرکزی ابهر گفت: دومین جشنواره انگور شهرستان ابهر در حالی برگزار می‌شود که این جشنواره پتانسیل ملی شدن را دارد.

«علی محمدیان» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: امروز شاهد افتتاحیه دومین جشنواره انگور در روستای هدف گردشگری درسجین ابهر هستیم که برای برگزاری این جشنواره علاوه بر 40 غرفه برای حضور اصناف و علاقه‌مندان فضاهایی نیز با توجه به بافت تاریخی و گردشگری این روستا برای عرضه برخی محصولات نمایشگاهی و تولیدات مربوط با محصول انگور، پیش‌بینی شده است.

محمدیان تصریح کرد: احیا و اجرای سنن و بازی‌های بومی و محلی، برپایی نمایشگاه و فروشگاه‌های صنایع‌دستی و مواد غذایی، اجرای برنامه‌های مراحل تولید فرآورده‌های انگور به‌صورت سنتی، عرضه میوه و مشتقات انگور با تخفیف ویژه از جمله اهداف این جشنواره هستند ضمن این‌که ارائه مقالات، بروشور و طرح‌های توجیهی، فنی و اقتصادی کشت‌های نوین انگور در حاشیه این جشنواره مورد توجه قرار دارد.

بخشدار مرکزی ابهر با بیان این‌که شهرستان ابهر رتبه اول تولید انگور در استان زنجان را دارد و با توجه به تنوع تولید این محصول از انواع انگور تا کشمش و تیزاب و سایر فرآورده‌ها از این محصول کشاورزی، یکی از مراکز مهم در سطح کشور است، برگزاری جشنواره انگور فرصتی برای معرفی این پتانسیل است و توان برگزاری این جشنواره در سطح کشوری را دارد.

محمدیان خاطرنشان کرد: دومین جشنواره انگور شهرستان ابهر از امروز 22 شهریورماه آغاز به کار می‌کند و اختتامیه این جشنواره ساعت 18 روز 24 شهریور در روستای درسجین برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، روستای درسجین به‌عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری استان زنجان است که در 12 کیلومتری از شهر ابهر قرار داشته و دارای ویژگی‌های منحصر به فرد تاریخی و گردشگری است.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید