دختران ورزشکار بیشتر از پسران آسیب دیدگی ناحیه سر را نادیده می گیرند

  • تاریخ انتشار : 1396/6/31 ساعت : 03:30 - 5 ماه قبل
  • از گروه : ورزشی
  • زیرگروه : علم ورزش
بررسی‌های جدید که در جلسه آکادمی تخصصی کودکان آمریکا ارائه شده است نشان می‌دهد که دختران پنج برابر بیشتر از پسران گرایش دارند که بعد از آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر در ورزش بلافاصله به ورزش کردن خود ادامه دهند. این کار احتمال آسیب دیدگی‌های ماندگار را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از Science daily ، بررسی‌های انجام شده نشان داده است که بیش از ۵۰ درصد از دختران بعد از آسیب‌دیدگی‌ از ناحیه سر بلافاصله به ورزش کردن و مسابقه دادن ادامه‌ می‌دهند. این‌ در حالی است که ۶۶ درصد آسیب‌دیدگی‌های ناحیه سر در دختران اتفاق می‌افتد. ۱۷ درصد پسران بعد از آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر بلافاصله به ورزش باز می‌گردند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: تعداد دختران نوجوان فوتبالیست که بعد از آسیب‌دیدگی‌ ناحیه از سر بلافاصله به مسابقات باز می گردند. پنج برابر بیشتر از پسران است. این مساله نگران کننده است.

به خصوص به این خاطر که دختران بیشتر از پسران در ورزش از ناحیه سر آسیب می بینند. خانواده‌ها و مربیان از قوانین آگاهی دارند و می دانند نوجوانان در صورتی که آسیب ببینند و بلافاصله در همان روز به مسابقه ادامه‌ دهند چه تبعاتی را شاهد خواهند بود. خانواده‌ها و مربیان و پزشکان باید این مساله را جدی بگیرند و در صورت مشاهده آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر از حضور نوجوانان در مسابقات جلوگیری کنند.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید