فاینانس , دانمارک , محمد خزاعی " />

ایران و آژانس اعتبار صادرات دانمارک سند همکاری امضا کردند

تهران - ایرنا - سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و آژانس اعتبار صادرات دانمارک در زمینه همکاری های مالی در اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی در ایران سند همکاری امضا کردند.
به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت امور اقتصادی و دارایی، این سند در حاشیه دیدار «محمد خزاعی» معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی کشورمان و مدیرعامل آژانس اعتبار صادرات آلمان (ایی کی اف) به امضا رسید.
این دیدار عصر دیروز (پنجشنبه) در محل سفارت ایران در شهر وین اتریش انجام شد.
مدیرعامل این آژانس دانمارکی برای دیدار با رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و امضای سند همکاری به وین سفر کرده بود، بر آمادگی «اگزیم بانک» دانمارک بر گسترش همکاری های دو جانبه با ایران تاکید و آن را در توسعه روابط بین دو کشور مهم توصیف کرد‌.
خزاعی نیز با اشاره به توانمندی های فنی دانمارک در حوزه های مختلف، به علاقه مندی بخش های دولتی و خصوصی ایران برای همکاری با دانمارک در بخش های گوناگون از قبیل مدیریت منابع آب، انرژی های نو، فناوری های محیط زیستی و نظایر آن تاکید کرد.
پیش تر در همین سفر نیز، یک قرارداد مالی میان سازمان یاد شده و «دنسکه بانک» دانمارک به ارزش 500 میلیون یورو برای تامین مالی پروژه های عمرانی و اقتصادی در ایران به امضا رسیده بود.
به گزارش ایرنا، هیات اقتصادی و بانکی ایران به سرپرستی رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و با حضور سیداحمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی و مدیران 14 بانک ایرانی برای امضای قرارداد یک میلیارد یورویی با اوبر بانک اتریش و قرارداد 500 میلیون یورویی با دانسکه بانک دانمارک به اتریش سفر کردند.
این قراردادها دیروز به امضای طرفین رسید و به این ترتیب طلسم 15 ساله امضا نشدن قراردادهای فاینانس میان ایران و بانک های اروپایی شکست.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**1063**2025**خبرنگار: رفعت کرمی مهر*انتشار: لیلا جودی

نظر خود را ثبت کنید