مجلس , نماینده , حسنوند " />

نماینده اندیمشک:برخی مدیران مانع پیشرفت خوزستان هستند

  • تاریخ انتشار : 1396/6/31 ساعت : 13:32 - 1 سال قبل
  • از گروه : سیاسی
  • زیرگروه : مجلس
اندیمشک - ایرنا - نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت:برخی مدیران استانی مانع اصلی در پیشرفت و توسعه خوزستان هستند.
به گزارش خبرنگار ایرنا فریدون حسنوند روز جمعه در نشست با مسئولان ادارات و دستگاههای اجرایی این شهرستان اظهار داشت:مدیرانی که مانع رشد و توسعه خوزستان هستند ضمن برکناری از مسئولیت باید به دستگاه قضایی نیز معرفی شوند.
وی بیان کرد:ما قانونگذار هستیم و قانون برای سد شدن در مقابل توسعه و عمران و رفع مشکلات مردم نیست بلکه قانون باید در مسیر توسعه و رفع مشکلات مردم کارساز و اجرایی شود.
وی بیان کرد:برخی تبصره های قانونی برای ایجاد انعطاف در قانون و تسریع در امور است اما برخی مدیران کل استان نمی خواهند مشکلات و موانع توسعه استان و شهرستان ها حل شود.
حسنوند گفت:در حوزه اشتغال و عمران نیاز به عزم و اراده قوی تری داریم و هرکس که در مسیر تعالی جامعه اسلامی ، خدمت شایسته به مردم و نظام کوتاهی کند خیانت کرده است.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد:اگر استاندار و دولت در این زمینه جراحی نکنند وضعیت استان خوزستان و شهرستان ها بدتر خواهد شد.
فریدون حسنوند در بخش دیگری با اشاره به طرح های مختلف در شهرستان اندیمشک گفت:نیروگاه دوم اندیمشک با وجود سنگ اندازی برخی در حال تحقق است و چند هزار میلیارد ریال برای احداث این نیروگاه هزینه خواهد شد.
وی بیان کرد:ایجاد بندر خشک در اندیمشک در حوزه حمل و نقل و مشاغل خدماتی استان تحول زیادی ایجاد می کند و این طرح مهم در شهرستان در حال طی مراحل می باشد.
حسنوند گفت:جذب اعتبار برای سد بالارود ، کارخانه سیمان ، اجرای دهها پروژه عمرانی در سطح شهرستان از گام هایی است که در راستای عمران و توسعه شهرستان انجام شده است.
وی بیان کرد:طرح های بزرگ شهرستان اندیمشک حداقل با 50 درصد پیشرفت در حال اجرا هستند اما تاکنون هیچ گونه اطلاع رسانی در این خصوص انجام نشده که با تحقق این طرح های بزرگ شاهد گام های بزرگی در زمینه توسعه ، اشتغال و آبادانی شهرستان اندیمشک خواهیم بود.
وی در ادامه بر لزوم توزیع عادلانه اعتبارات تاکید کرد و گفت:توزیع اعتبارات باید عادلانه باشد ضمن اینکه برخی مواقع دادن اعتبار اضافه به برخی مناطق محروم عین عدالت است.
فرماندار اندیمشک نیز با بیان اینکه در حوزه عمرانی و مسائل فرهنگی مدیران دستگاههای اجرایی باید فعالتر و جدی تر وارد عمل شوند افزود:اندیمشک در حوزه برق ،آب و سایر زیرساخت ها دچار چالش های جدی بود که طی یک سال و نیم اخیر این چالش ها به حداقل رسید.
پیمان جهانگیری بیان کرد:عزم جدی تر مسئولان ادارات در تحقق برنامه های عمرانی و توسعه شهرستان ضروری است و با هیچ مدیری در این زمینه تعارف نخواهیم داشت.
7281/6068
خبرنگار:زهرا دهقان-انتشار:محمدعلی فریدپناه

نظر خود را ثبت کنید