با ممنوعیت از سوی یوتیوب؛

کره‌شمالی برای جهان خارج مرموزتر می‌شود

یک گروه نظارتی هشدار داده که همزمان با تحریم‌های جدید علیه کره شمالی یوتیوب تصمیم گرفت تا یک کانال تبلیغات رسمی این کشور را مسدود کند و این اقدام باعث شده تا کره‌شمالی برای جهان خارج مبهم‌تر شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ناظران مدت‌هاست که برای دسترسی به اوضاعی که در کره شمالی رخ می‌دهد، به اخبار رسانه‌های دولتی این کشور متکی هستند اما تصمیم یوتیوب برای مسدود کردن کانال "اوریمینزوکری" باعث شده تا دسترسی به اطلاعات و اخبار از داخل کره شمالی دیگر همانند سابق نباشد.

"مارتین ویلیامز"، در یک یادداشت درباره گروه نظارتی North ۳۸ که بر اقدامات کره شمالی نظارت دارد، نوشت:‌ یوتیوب این کانال را که منبع اصلی فیلم‌های ویدئویی از کره شمالی بود، مسدود کرد و حالا ما نمی‌توانیم به درستی از واقعیات این کشور مطلع شویم. درک جهان غرب از آنچه در کره شمالی اتفاق می‌افتد محدود شده است و دسترسی ما به زندگی و تفکرات مردم در کره شمالی بسیار کمتر خواهد شد.

یوتیوب اوایل سپتامبر سال جاری میلادی و با ارسال پیامی که در آن نوشته شده بود "نقض استانداردهای یوتیوب" این کانال تبلیغاتی کره شمالی را مسدود کرد.

استادان و تحلیلگران فیلم‌های ویدئویی در این صفحه از یوتیوب استفاده می‌کردند.

کره شمالی پس از آنکه ششمین آزمایش اتمی خود را انجام داد، تحت تحریم‌های جدید قرار گرفته است.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید