سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آی‌کیوی تیلرسون بالاست!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود در پاسخ به اولین پرسش مطرح شده که درباره ضریب هوشی رییس دستگاه دیپلماسی این کشور بود، گفت: آی‌کیوی تیلرسون بالاست!

به گزارش ایسنا، پیش‌تر گزارش شده بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، رکس تیلرسون، وزیر خارجه کشورش را به چالش آزمون هوش دعوت کرده است.

شبکه خبری ان‌بی‌سی، پیشتر گزارش کرده بود که تیلرسون پشت سر دونالد ترامپ، او را "کودن" خوانده بود. فردای انتشار این گزارش، تیلرسون یک جلسه خبری گذاشت و به سوال‌های گوناگون خبرنگاران پاسخ داد؛ به جز این که آیا واقعا چنین اظهارنظر تندی درباره ترامپ کرده یا نه.

مجله فوربز با ترامپ به تازگی گفت‌وگویی انجام داده و از جمله درباره همین موضوع از او پرسیده است. ترامپ در پاسخ همان جواب همیشگی‌ خود را داد که اینها به نظرش "خبر دروغند" اما در عین حال گفت: اگر واقعا گفته باشد، باید یک آزمون هوش بین ما برگزار شود. بعد خواهم گفت چه کسی برنده می‌شود.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این مسأله گفت: این دعوت شوخی بوده و شما باید حس شوخ‌طبعی داشته باشید.

پیشتر هم گزارش‌هایی از اختلاف نظرهای رئیس جمهوری و وزیر خارجه آمریکا منتشر شده بود و صاحب نظران سیاسی در آمریکا گاهی دولت را متهم کرده بودند که با یک صدا صحبت نمی‌کند.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید