پایان تدوین فیلمی جدید از رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب

رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب ساخت مستندی از یک استاد برجسته تعلیم و تربیت کودکان ایران را به مراحل پایانی رساندند.

به گزارش ایسنا طبق خبر رسیده، با نزدیک شدن به نخستین سال درگذشت زنده‌یاد توران میرهادی ـ استاد برجسته‌ی تعلیم و تربیت کودکان ایران ـ تدوین فیلم مستند «توران خانم» کار مشترک رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب به پایان رسید و این فیلم وارد مراحل پایانی پس از تولید شد.

رویکرد بنی‌اعتماد و میرتهماسب در این فیلم که فیلمبرداری آن از٢٢ مهرماه ١٣٩١ آغاز و تاواپسین روزهای حیات خانم میرهادی در پاییز ١٣٩٥ ادامه داشت، ثبت ویژگی‌های شخصیتی ایشان به‌ عنوان یک معلم نهادگذار در واپسین سال‌های عمر پُر بارِ 89 ساله‌ی اوست.

توران میرهادی خالق نگرشی نو به آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت کودکان بود که پس از بازگشت به ایران به یاد و به نام برادر از دست‌رفته‌اش، کودکستان، دبستان و راهنمایی غیردولتی "فرهاد" (۱۳۵۹-۱۳۳۴) را بنیاد نهاد. بنیان‌گذاری دو نهاد ماندگار "شورای کتاب کودک" و "فرهنگ‌نامه کودکان و نوجوانان" از دیگر کارهای ارزشمند اوست.

شیرین برق‌نورد تدوین فیلم "توران خانم" را که از بهار امسال آغاز کرده بود، 22 مهرماه و با مدت زمان 90 دقیقه به پایان رساند. پیمان یزدانیان ساخت موسیقی برای این فیلم را آغاز کرده است و صداگذاری فیلم توسط امیرحسین قاسمی در حال انجام است.

پیش از فیلم «توران خانم»، رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب در یک همکاری مشترک دیگر، مجموعه فیلم‌های مستند "کارستان" را طراحی و تهیه کرده‌اند. کارستان شامل شش فیلم مستند از سرگذشت کارآفرینان و ارزش‌آفرینان ایرانی در حوزه‌های مختلف کار و تلاش است که هر فیلم توسط یک مستندساز دیگر ساخته شده و هم‌اکنون در گروه سینماهای هنروتجربه در حال اکران عمومی است.


عکاس: رضا معطریان

عکاس: رضا معطریان

شرح عکس (به ترتیب از راست): مجتبی میرتهماسب، رخشان بنی‌اعتماد، توران میرهادی، نظام‌الدین‌کیایی (یکی از صدابرداران فیلم)، مجید گرجیان (یکی از فیلمبرداران)، محمد زمانی (دستیار کارگردان).

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید