بورس , بازار سرمایه , تخصص " />

اعتماد مردم به بازار سرمایه، خط قرمز سازمان بورس است

تهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد اعتماد به بازار سرمایه خط قرمز ماست، بنابراین برای ورود به این بازار باید از دانش و تخصص کافی برخوردار بود.
به گزارش سه شنبه تارنمای سازمان بورس و اوراق بهادار، شاپور محمدی افزود:همه مردم جامعه بویژه فعالان اقتصادی حاضر در بازار سرمایه باید از گذشته این نهاد اقتصادی و از وضعیت فعلی آگاه باشند تا بتوانند درباره آینده پیش بینی های منطقی کنند.
وی گفت: برای فعالیت در بازار سرمایه، باید امکانات، توانمندی ها، ابزارها و خطرات ذاتی این فعالیت اقتصادی روشن و شفاف باشد.
دبیر شورایعالی بورس تاکید کرد هیچکدام از مجموعه های مرتبط با وزارت امور اقتصادی و دارایی، قصد ندارند مشکلات یا مسائل پیش روی خود را پنهان کنند، آنچه برای مجموعه اقتصادی کشور مهم است، نقد منصفانه و ارایه پیشنهاد برای بهبود عملکرد است.
«در صورتی که هر کدام از ارکان اقتصادی کشور با مشکل روبرو شوند، همه نهادهای اقتصادی باید کمک کنند تا مشکل برطرف شود».
دبیر شورایعالی بورس با تاکید بر اینکه پنجاهمین سالگرد فعالیت بازار سرمایه فرصت خوبی برای فرهنگ سازی و آشنایی مردم با بورس است، ادامه داد: هدف ما شفافیت بیشتر این بازار و توسعه کمی و کیفی آن است.
وی با اشاره به احتمال برگزاری جشن پنجاهمین سالگرد فعالیت بازار سرمایه ابراز داشت: ما در این مراسم، قصد داریم بازار سرمایه را آنگونه که هست، معرفی کرده و ابزارها، امکانات و مشکلات به شکل کامل و شفاف برای آحاد جامعه مشخص شود.
به گزارش ایرنا، فعالیت بازار سرمایه ایران از سال 1346 آغاز شد. در سال 1384 نیز قانون جدید بازار اوراق بهادار در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
امروز (سه شنبه) شاخص بورس با 117 واحد رشد در جایگاه 87 هزار و 949 واحدی ایستاد.
در معاملات امروز 784 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و 791 میلیارد ریال در 46 و 240 نوبت خرید و فروش شد.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*2022*1961*
تنظیم:میثم طاهری*انتشار: مریم مسعود

نظر خود را ثبت کنید