مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد:

تأمین ۳۰۰ بسته بهداشتی از ایلام برای ارسال به زلزله‌زدگان کرمانشاه

  • تاریخ انتشار : 1396/8/30 ساعت : 10:09 - 3 ماه قبل
  • از گروه : استان ها
  • زیرگروه : ایلام
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام گفت: با وقوع زلزله در مناطقی از استان کرمانشاه، اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان، نقش خود را برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان به ‌خوبی ایفا کردند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی چراغی‌پور اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در نقاط مختلف شهری و روستایی استان ایلام به‌ صورت خودجوش در همان روز اول بعد از زلزله 7.3 ریشتری در مقیاس درونی امواج زمین در مناطق سرپل ذهاب، قصر شیرین، کرند، گیلانغرب و ازگله و در روزهای بعد با برنامه‌ریزی دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان با جمع‌آوری کمک‌های مردمی به کمک این هم‌وطنان شتافتند.

وی افزود: در همان روز اول با همکاری و تعامل کارکنان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان یک محموله شامل دو کامیونت مواد غذایی راهی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه شد و در قدم بعدی نیز کانون‌های مساجد این استان با همکاری هیئت‌امنای مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج نقش مهم خود را جمع‌آوری کمک‌های مردمی ایفا کردند.

چراغی‌پور تصریح کرد: با کمک کارکنان دبیرخانه و خیرین نیک‌اندیش استان ٣٠٠ بسته بهداشتی شامل اقلام مختلف شامپو، صابون، پودر رختشویی و سایر اقلام تهیه و بعد از بسته‌بندی برای مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه ارسال شد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام اظهار کرد: زلزله‌ای که در مناطقی از استان کرمانشاه روی داد و موجب درگذشت جمعی از هم‌وطنان عزیز و تخریب بسیاری از منازل مسکونی در این مناطق شد، موجب تألم آحاد ملت ایران اسلامی شد .

وی عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام نیز همپای سایر اقشار مردم ایران اسلامی به ‌عنوان نهادی مردمی که در سطح مساجد فعالیت‌های دینی و فرهنگی و هنری برای مخاطبان نسل جوان انجام می‌دهد در راستای جمع‌آوری کمک‌های مردمی فعالیت کردند.

چراغی‌پور یادآور شد: در بازدیدی که از مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه نیز صورت گرفت، مقرر شد که فعالیت‌های فرهنگی و هنری متناسب با مخاطبان جوانان و نوجوان با حمایت‌های ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و مشارکت دبیرخانه‌های کانون‌های مساجد غرب کشور در این مناطق اجرا شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام اظهار کرد: تلاش اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بر این است که با جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ارسال به این مناطق، بتوانند در کنار مردم این مناطق باشند و در این امر خداپسندانه مشارکت داشته باشند.
انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید