استاندار هرمزگان:

دانشجویان در جامعه تحول سازند/دانشگاهیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی بر پایه دانش تلاش کنند

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه دانشجویان در جامعه تحول سازند، گفت: تحولات بزرگ در جامعه از بستر دانشگاه رقم می‌خورد و اگر دانشگاه‌ها با انجام دقیق وظایف خود، افرادی کارآمد و اخلاق مدار تربیت کنند، جامعه رشد و پیشرفت خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، فریدون همتی با تبریک فرارسیدن روز دانشجو (16 آذر)، یاد و خاطره شهدای دانشجو به‌ویژه شهدای 16 آذر سال 1332 را گرامی داشت و اظهار کرد: شهدای دانشجو در 16 آذر سال 1332 با نثار خون خویش، مهر تأییدی بر استکبارستیزی ملت ایران زدند.

وی ادامه داد: دانشجویان به‌عنوان قشری فرهیخته در جامعه، در تحولات تاریخ معاصر این مرزوبوم نقش مهمی ایفا کرده‌اند که نمونه آن را در پیروزی انقلاب اسلامی با پیروی این قشر از خط حضرت امام خمینی(ره) شاهد بودیم.

استاندار هرمزگان افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز دانشجویان پیرو خط امام(ره) با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، انقلاب دوم را رقم زدند و در دوران دفاع مقدس نیز دانشجویان بسیاری جان خود را درراه دفاع از میهن اسلامی فدا کردند.

همتی با بیان اینکه دانشجویان در جامعه تحول سازند، تصریح کرد: تحولات بزرگ در جامعه از بستر دانشگاه رقم می‌خورد و اگر دانشگاه‌ها با انجام دقیق وظایف خود، افرادی کارآمد و اخلاق مدار تربیت کنند، جامعه رشد و پیشرفت خواهد داشت.

وی بیان کرد: با انقلاب فرهنگی پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، تحصیلات دانشگاهی در ایران اسلامی توسعه قابل‌توجهی یافت و تعداد دانشجویان و دانشگاه‌ها در کشور ما چندین برابر افزایش یافته است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: پیشرفت چشمگیر در عرصه دستیابی به علوم و فناوری‌های نوین و رشد علمی کشور با نگاه و توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران و در پی تلاش دولت‌های مختلف برای توسعه دانشگاه‌ها محقق شد.

همتی عنوان کرد: امروز با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی، از دانشجویان و دانشگاهیان انتظار می‌رود تا به کمک اقتصاد و تولید داخلی بشتابند و آموخته‌های علمی خود را در این عرصه اجرایی کنند.

وی اضافه کرد: توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان از موارد مهمی است که قشر دانشگاهی باید به‌طورجدی در این عرصه وارد شده و تولیدات داخلی بر پایه دانش و فناوری‌های روز را افزایش دهند.

استاندار هرمزگان گفت: روز دانشجو را به‌تمامی دانشجویان ایران اسلامی و به‌ویژه دانشجویان استان هرمزگان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم این قشر در افزایش پویایی و نشاط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیز بیش از گذشته نقش‌آفرین باشد.


انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید