روحانی به‌زودی به جمهوری آذربایجان می رود

رئیس جمهور ایران قصد دارد در آینده‌ای نزدیک برای تحکیم روابط دوجانبه به ویژه در حوزه اقتصادی به باکو سفر کند.

به گزارش فارس، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه اعلام کرد که «حسن روحانی» رئیس جمهور کشور قرار است در آینده نزدیک به باکو سفر کند.

به نوشته خبرگزاری «ترند»، «جواد جهانگیرزاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو هرچند که اشاره‌ای به تاریخ دقیق این دیدار نکرد، اما گفت یکی از اهداف حسن روحانی در این سفر بازدید از کارخانه مشترک خودروسازی آذربایجان و ایران، واقع در منطقه صنعتی نفت چاله (در شرق جمهوری آذربایجان) است.

ساخت این کارخانه در راستای توافقنامه‌ منعقد شده بین کارخانه «ایران خودرو» ایران و کارخانه «AzEuroCar LLC» است و انتظار می‌رود اواخر سال 2018 تولید خود را آغاز کند.

ترند نیوز در ادامه نوشت: انتظار می‌رود سفر حسن روحانی به باکو به دنبال برگزاری نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان صورت گیرد. این نشست قرار است مورخ 28 تا 29 آذر در باکو برگزار شود.

سفیر ایران همچنین گفت که نشست کمیسیون مشترک بین دولتی در زمینه همکاری اقتصادی اواخر دسامبر در آستارای ایران برگزار خواهد شد.

جهانگیرزاده افزود که اعضای این کمیسیون همچنین در افتتاح یک پایانه در آستارا و بحث در مورد سرمایه گذاری مشترک و اجرای پروژه‌های ریلی شرکت خواهند کرد.

به گزارش کمیته گمرگ دولتی جمهوری آذربایجان گردش مالی بین باکو و ایران در ماه ژانویه و اکتبر سال 2017 حدود 201 میلیون دلار بود که بیش از 186 میلیون دلار آن اختصاص به واردات محصولات ایرانی دارد.


نظر خود را ثبت کنید