استاندار لرستان:

پروژه‎ها‎ی سدسازی لرستان وضعیت خوبی ندارند

  • تاریخ انتشار : 1396/9/23 ساعت : 20:18 - 10 ماه قبل
  • از گروه : استان ها
  • زیرگروه : لرستان
استاندار لرستان گفت: یک‌سری از پروژه‌های سدسازی استان هم آغاز شده و در حال فعالیت هستند اما به علت کمبود اعتبار وضعیت خوبی ندارند و نیاز است که در روند تکمیل آنها تسریع شود.

به گزارش ایسنا، سید موسی خادمی در جمع خبرنگاران با اشاره به بودجه سال ۹۷ اظهار کرد: اعتبارات عمرانی در کشور کم شده و میانگین این اعتبارات در استان‌ها حدود ۱۲.۵ درصد کاهش پیدا کرده که در لرستان کمتر از میانگین بوده و این در حالیست که برخی از استان‌ها بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته‌اند.

وی ادامه داد: در طرح‌های ملی نیز همه‌ی استان‌ها کاهش داشته‌اند که خوشبختانه مدل "مشارکت عمومی‌-خصوصی در بودجه پیش‌بینی شده و کار بسیار خوبی است و می‌تواند باعث تسریع در روند تکمیل پروژه‌ها شود که بعضی از طرح‌های لرستان در آن آمده است.

خادمی با اشاره به اینکه یک اتفاق خوب، تبدیل بودجه آموزش و پرورش از ملی به استانی است، تصریح کرد: با این کار بودجه جاری استان افزایش پیدا می‌کند که دلیل آن بودجه آموزش و پرورش است و مزایا و معایبی دارد که باید با بررسی درست از آن به بهترین نحو بهره ببریم.

استاندار لرستان در ادامه با اشاره به پروژه‌های سدسازی بیان کرد: مطالعات چندین طرح‌ انجام شده اما مشکل تخصیص آب دارند و ما باید برای آنها این تخصیص را بگیریم و در ابتدای کار هستند. تعدادی دیگر از پروژه‌ها شروع شده‌اند اما هنوز تخصیص آب ندارند ازجمله سد شهید بروجردی، تاج امیر، معشوره و... که دولت و وزارت نیرو این‌ها را متوقف کرده‌اند.

خادمی یادآور شد: پروژه‌هایی که از قبل شروع و بلافاصله متوقف شده‌اند مثل سد معشوره و بختیاری به مدار برگشته‌اند و برای حل مشکل تخصیص آب سد شهید بروجردی و تاج امیر هم قول داده‌اند که مشکل حل شود و به جد پیگیر آن هستیم.

استاندار در ادامه با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه‌تمام زیاد، تاکید کرد: با وجود این شرایط نمی‌توانیم پروژه جدیدی را استارت بزنیم و باید مشکل قبلی‌ها را حل کنیم و با توجه به وضعیت مالی کشور نباید توقعات را بالا ببریم.

وی در پاسخ به پرسشی که بودجه سال آینده لرستان را چگونه ارزیابی می‌کند؟ گفت: جایگاه‌ خوبی در بین استان‌ها داریم و در مجموع بخش‌های مختلف کمتر از رده پانزدهم استان‌ها هستیم.

خادمی با اشاره به کشف پیکر آخرین کوهنورد مفقودی حادثه اشترانکوه اظهار کرد: عمق این فاجعه زیاد بود و به خانواده‌های داغ‌دیده تسلیت می‌گویم و جا دارد از تیم مدیریت بحران استان، هلال احمر، کوهنوردان و... که عملکرد خوبی در این حادثه داشتند، تشکر کنم و در این آزمون موفق شدند.
انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید