وزیر فرهنگ: آیت الله هاشمی مدیر برجسته انقلاب بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک مدیر برجسته هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم دوران جنگ و سازندگی بود.

به گزارش ایسنا، سیدعباس صالحی در حاشیه مراسم سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک عالم دینی و محقق اسلامی بود. فردی که با تفسیر  راهنما و نوشته‌های متعدد در تاریخ مکتوب ایران جایگاه خاصی دارد. آیت الله هاشمی در سال‌های متمادی تحصیل و تحقیق خود و چه در زمان زندانی بود یکی از محققان دینی و برجسته اسلامی بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی شناسنامه انقلاب اسلامی بود و از سال ۱۳۴۱  تا زمان وفات ایشان او با انقلاب زیست و حرکت کرد، انقلابی بود و انقلابی ماند.

صالحی یاد آور شد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار رهبر و امام راحل به عنوان پیرو و یار حضور داشت و خدمات قابل توجهی برای پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس و توسعه انقلاب اسلامی داشت.

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک مدیر برجسته انقلاب، هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم دوران جنگ و سازندگی بود. ایشان با انقلاب عجین بود و انقلاب ما با نام ایشان پیوند خواهد خورد.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید