تندگویان: کمترین بودجه حوزه جوانان مربوط به معاونت جوانان است

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از اینکه نهادهای مختلفی در حوزه جوانان بودجه مستقل دارند و کمترین اعتبار به معاونت جوانان داده می شود، گفت: این در حالی است که این معاونت هیچ نظارتی بر عملکرد بودجه جوانان در دستگاه‌های دیگر ندارد و این مساله عدم هماهنگی بودجه ای در حوزه جوانان به وجود آورده است.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی تندگویان در دیدار با نخبگان اجتماعی و نمایندگان سازمانهای مردم نهاد یزد با تاکید بر ضرورت تغییر نگرش به جوانان افزود: با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی خیلی دیر است که از تغییر نگرش به جوانان سخن بگوییم. جوانان به وجود آورنده و حافظ انقلاب در جنگ تحمیلی بودند.
وی با بیان اینکه یک دوره طلایی را در به کارگیری جوانان در عرصه های مدیریتی از دست داده ایم، تصریح کرد: اما امروز شعار جوانگرایی در کشور در حال تبدیل به عملکرد شده است. با این وجود هنوز برخی مسئولان در خصوص آسیبهای اجتماعی نوپدید و جوانان آگاهی لازم را ندارند.
وی با اشاره به اهمیت استفاده از جوانان در برون سپاری وظایف دولت، خاطرنشان کرد: اطمینان دارم دولت روزی مجبور خواهد بود برای برون سپاری وظایفش سر میز مذاکره با جوانان بنشیند.
تندگویان با تاکید بر شکل گیری مجمع ملی سازمانهای مردم نهاد تصریح کرد: اگر این نهاد با قوت شکل بگیرد، با رفت و آمد دولتها تغییری در نوع نگاه به سمنها به وجود نمی آید.
معاون ساماندهی امور جوانان با تاکید بر اینکه باید تمرکز خانه‌های جوان در شهرستان‌ها پیگیری شود و همه شهرستانها دارای خانه جوان شوند، ادامه داد: باید درصدی از تبلیغات محیطی در شهرها به تبلیغات تشکلهای اجتماعی اختصاص یابد که این موضوع در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان به تصویب خواهد رسید.
انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید