مالیات , فرماندار , اردبیل " />

فرماندار اردبیل : مالیات ندادن نهایت بی عدالتی است

اردبیل- ایرنا- فرماندار اردبیل گفت: همه در برابر قانون برابرند و باید مالیات پرداخت کنند چرا که ندادن مالیات نهایت بی عدالتی است.
به گزارش خبرنگار ایرنا جواد زنجانی روز پنجشنبه در همایش مدیران و مسئولان بیمه رازی در هتل لاله سرعین افزود: شفاف سازی اقتصادی از جمله در آمدها و هزینه ها یکی از اولیت های دولت دوازدهم است.
وی اظهار کرد: هیچ نهاد و دستگاهی نباید از پرداختن مالیات به بهانه های مختلف خودداری کند چرا که برای غلبه بر مشکلات اقتصادی کشور همه باید احساس مسئولیت کنند.
وی با اشاره به اینکه امروز اقتصاد دولتی جوابگو نیست، بیان کرد: تجربه ثابت کرده است که هر اموری از جمله صنعت وتجارت به بخش خصوصی واگذار شده موفقیت چشمگیر بوده است و برای همین برای رسیدن به اقتصاد فراگیر، پایدار، غیر رانتی و رقابتی باید به معنی واقعی کلمه امور به مردم و بخش خصوصی سپرده شود.
زنجانی با بیان اینکه اقتصادی که رقابت پذیر و انعطاف پذیر نباشد دوام نخواهد آورد، گفت: نقش مجلس و مردم در نظارت بر عملکرد بنگاههای اقتصادی و دستگاهها بسیار مهم است.
فرماندار اردبیل با اشاره به حوادث اخیر در کشور افزود: در جامعه سالم و بانشاط زخم های کوچک خود را نشان می دهد و در کشور هیچکس نامحرم نیست و دولت از انتقاد سازنده و بی غرض استقبال می کند و باید همه با وحدت و اتحاد و با تلاش و کوشش مشکلات را حل کنیم.
امام جمعه سرعین هم در این آئین گفت: بدون شک تنها راه حل و درمان مشکلات اقتصادی کشور سپردن اقتصاد به دست مردم است.
حجت الاسلام محمود اصغری افزود: باید صادقانه اعتراف کنیم که به سفارش امام (ره) در بعضی امور مانند سیاست مسئولان به درستی عمل کردند ولی متاسفانه در برخی امور مانند اقتصاد به درستی در کشور عمل نشده است.
وی با اشاره به اینکه دولت باید از تصدی گری در مسائل اقتصادی دوری کند و در عوض نظارت قوی بر امور داشته باشد، اظهار کرد: حتی در زمان جنگ تحمیلی وقتی ما به دفاع و جنگ کلاسیک و مرسوم پرداختیم چندین شهر کشور را دشمنان تصرف کردند و وقتی به دستور امام (ره) مردم وارد صحنه شدند بعد از آن دشمنان شکست خوردند.
مدیر عامل بیمه رازی هم در این آئین گفت: زیر ساخت اقتصاد هر کشور مثلث بانک، بورس و بیمه آن کشور است که هرکدام از آنها در یکی از راس های آن مثلث قرار دارد و برای ثبات و موفقیت باید در بین هرکدام از اضلاع مثلث توازون برقرار باشد.
محمود امراللهی افزود: در کشور ما بورس و بانک ها هر کدام در حدود 10 تریلیون ریال سرمایه دارند در حالی که سهم بخش بیمه در این میان 270 هزار میلیارد ریال می باشد که در مقایسه با آنها بسیار ناچیز است.
وی اظهار کرد: پاشنه آشیل اقتصاد کشور بیمه است چرا که مردم از مزیت ها و ضرورت انواع خدمات بیمه آگاهی کامل ندارند.
وی بیان کرد: در کشور پیشرفته و موفقی مانند ژاپن هر نفر حداقل چهار نوع بیمه زندگی دارد این در حالی است که در کشور ما با 80 میلیون نفر جمعیت بیمه شدگان زندگی به پنج میلیون نفر هم نمی رسد.
وی اضافه کرد: اگر به معنی واقعی کلمه بحث بیمه در بین مردم و جامعه نهادینه شود بدون شک می توان بر همه مشکلات اقتصادی و بیکاری غلبه کرد و این در راستای اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است.
در این آئین ساختمان جدید بیمه رازی استان اردبیل افتتاح و به بهره برداری رسید.
خبرنگار: نعمت محسن زاده**نتشاردهنده : سیفعلی موسی زاده
6130/6016

نظر خود را ثبت کنید