بازگشایی راه روستایی , مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای , اردبیل " />

راه ارتباطی 390 روستا در اردبیل بازگشایی شد

  • تاریخ انتشار : 1396/11/8 ساعت : 14:44 - 1 سال قبل
  • از گروه : اقتصادی
  • زیرگروه : سایر
اردبیل - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: با تلاش راهداران این اداره کل راه ارتباطی 390 روستای این استان بازگشایی شده و 170 روستای دیگر هم در حال بازگشایی است.
علی رحمتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تمام راه های اصلی و فرعی استان باز است و تردد در آنها جریان دارد، افزود: هم اکنون فقط راه 170 روستا به علت بارش سنگین برف در 2 روز اخیر در استان مسدود شده که راهداران برای بازگشایی آنها تلاش می کنند.
وی همچنین با اشاره به نامساعد بودن شرایط جوی از شهروندان استان خواست تا از سفرهای غیر ضروری خودداری و در صورت ضرورت با رعایت سرعت مطمئنه خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ مجهز کنند.
وی با بیان اینکه راهداران در جاده های استان مشغول خدمت رسانی هستند، اظهار کرد: از اول زمستان امسال تاکنون 49هزار و 197کیلومتر باند توسط راهداران برف روبی شده و یک هزار و 600 خودرو نیز رها سازی شده است.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: همچنین امسال تاکنون هفت هزار تن نمک در جاده های استان مصرف شده است.
رحمتی افزود: 260 ماشین‌ آلات راهداری استان با 420 نیرو در قالب 120 گروه در آماده‌ باش کامل بوده و در 13 راهدارخانه سیار و ثابت استان برای خدمات‌ رسانی در مواقع نیاز مستقر هستند.
استان اردبیل 131 کیلومتر بزرگراه ، 716 کیلومتر راه اصلی، 702 کیلو متر راه فرعی و چهار هزار و 738 کیلومتر راه روستایی دارد.
بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و 248 هزار و 610 نفر جمعیت استان اردبیل 448 هزار و 554 نفر در یک هزار و 555 روستا سکونت دارند که از این تعداد یک هزار و 24 روستا بالای 20 خانوار هستند.
اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.
هشت گردنه سخت گذر و برف گیر به نام های حیران ، صایین ، کجل، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسالم در راه های ارتباطی این استان قرار دارند.
اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود از نقاط سردسیر ایران محسوب می شود و از وضعیت جوی بسیار متغیر برخوردار است.
خبرنگار: نعمت محسن زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
6130/6018

نظر خود را ثبت کنید