اختصاص ۴ سهمیه بازی‌های پارالمپیک زمستانی به اسکی‌بازان ایران

رییس انجمن اسکی جانبازان و معلولان از اختصاص ۴ سهمیه بازی‌های پارالمپیک زمستانی به ایران که نیمه دوم اسفند به میزبانی کره جنوبی برگزار می‌شود، خبر داد.

عیسی ساوه شمشکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از پایان مسابقات کاپ آسیا که به میزبانی ایران برگزار شد و رقابت‌های جهانی صحرانوردی در آلمان و بررسی‌های به‌عمل آمده توسط کمیته ورزش های زمستانی IPC ، چهار سهمیه در دو رشته اسنوبرد و صحرانوردی به ایران اختصاص پیدا کرد.

وی گفت: حسین سولقانی، پوریا خلیل تاش و صدیقه روزبه در بخش اسنوبرد و الهه قلی فلاح، تنها اسکی باز نابینای تیم ملی در بخش صحرانوردی، چهار ملی پوشی هستند که موفق به دریافت سهمیه شدند.

رییس انجمن اسکی جانبازان و معلولان ادامه داد: احتمال دارد یک سهمیه دیگر در بخش آلپاین به ایران تعلق بگیرد که تکلیف آن تا ۴ اسفند مشخص خواهد شد.

شمشکی افزود: در ۳۷ سال گذشته ما تنها با یک سهمیه توسط صادق کلهر در پارالمپیک زمستانی شرکت می‌کردیم، اما امسال موفق شدیم این تعداد را به ۴ سهمیه افزایش دهیم که جای خوشحالی دارد. امیدوارم IPC پس از بررسی‌های لازم یک سهمیه دیگر در بخش مردان در رشته آلپاین به ایران اختصاص دهد تا بتوانیم با ۵ ورزشکار در بازی‌های زمستانی حضور پیدا کنیم.

وی در پایان گفت: اردوی تیم ملی برای آمادگی حضور در بازی‌های پارالمپیک زمستانی پیونگ چانگ کره جنوبی از اول اسفند آغاز می‌شود. به طوری که ملی‌پوشان بخش اسنوبرد در پیست دیزین و ملی پوش بخش صحرانوردی در پیست شمشک تمرینات خود را تا ۱۱ اسفند پیگیری خواهند کرد و سپس عازم کره جنوبی می‌شوند.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید