کارخانه های شن و ماسه سردشت بیش از یک میلیارد ریال جریمه شد

ارومیه- ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سردشت گفت: واحدهای تولیدی شن و ماسه به دلیل 2 نوع تخلف برداشت غیرمجاز و اضافه برداشت به مبلغ یک میلیارد و 125 میلیون و 648 ریال جریمه شد.
'حامد رمضانی' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در بازرسی های ماهیانه و مستمر از واحدهای تولیدی شن و ماسه در سال جاری واحدهای متخلف شناسایی و جریمه شد.
وی افزود: پنج واحد از 9 واحد تولیدی شن و ماسه این شهرستان دچار تخلف برداشت غیرمجاز و 3 مورد دیگر هم به دلیل اضافه برداشت جریمه شده است.
به گفته وی تاکنون 27 هزار و 354 مترمکعب برداشت غیرمجاز با رقمی در حدود 910 میلیون و 888 هزار ریال و همچنین 13 هزار و 154 مترمکعب نیز اضافه برداشت با رقم 214 میلیون و 760 هزار ریال جریمه شده است.
رمضانی در رابطه با تعداد کارخانه های دارای پروانه برداشت شن و ماسه از رودخانه گفت: در سطح شهرستان 10 کارخانه تولید شن و ماسه دارای پروانه بهره برداری از سازمان صنعت معدن و تجارت وجود دارد اما یک مورد از آنها به دلیل مشکل مالکیت و با دستور قضایی از سال 92 غیر فعال شده است.
وی در خصوص روند صدور مجوز به اشخاص حقیقی و متقاضی فعالیت در گستره رودخانه زاب گفت: برای واحدهای دارای پروانه به صورت یکبار در سال مجوز برداشت صادر می شود.
به گفته وی از متقاضیان درخواست کننده مجوز، بدون تعهد تامین مصالح رودخانه ای و با اولویت مصالح کوهی در صورتی که شرایط احراز وجود داشته باشد، استقبال می شود.
به گزارش ایرنا سردشت به دلیل کوهستانی بودن و همچنین جاری بودن رودخانه زاب در این شهرستان مکان مستعدی برای برداشت کنندگان شن و ماسه رودخانه ای فراهم کرده است.
شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است.
7562/3093 ** انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

نظر خود را ثبت کنید