استاندار: تنگ نظری بزرگترین آفت توسعه لرستان است

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان تنگ نظری را بزرگترین آفت توسعه این استان دانست و گفت: برخی رفتارها با بخش خصوصی و سرمایه گذار مایه تاسف است.
به گزارش ایرنا هوشنگ بازوند شامگاه چهارشنبه در نشست شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات اتاق بازرگان افزود: بخش خصوصی نباید ناامید شود چراکه مجموعه مدیریت استان از هیچ تلاشی برای تسهیل در امور سرمایه گذاری دریغ نمی کند.
وی با گلایه از عملکرد شهرداری و شورای شهر در نحوه برخورد با سرمایه گذاران اظهار کرد: شوراها و و شهرداری ها باید تنگ نظری ها را کنار بگذارند و به رفع مشکل سرمایه گذاری در استان کمک کنند.
استاندار لرستان با اشاره به سرمایه گذاری لاستیک سازی خرم آباد گفت: 81 درصد سهام این کارخانه توسط یک سرمایه گذار تبریزی خریداری شده و این نشان از تمایل سرمایه داران برای سرمایه گذاری در استان است.
وی ادامه داد: ابتدا تصور این بود که مشکل فعالیت بخش خصوصی در لرستان نبود زیرساخت هایی مانند فرودگاه، سد و راه چهارخطه است ولی به نظر می رسد بخش خصوصی برای فعالیت مجبور به استفاده از پیوست فرهنگی است.
بازوند با تاکید بر لزوم اصلاح مشکلات افزود: رفتار کارکنان ادارات با بخش خصوصی در امتیازدهی بسیار موثر خواهد بود.
وی با اظهار تاسف از فراری دادن سرمایه گذاران با رفتار برخی افراد گفت: شورا به اجرای طرح تقاطع غیر همسطح توسط یک سرمایه ‌گذار راضی نبود و قول می دهم اگر قرارگاه خاتم الانبیا نیز این طرح را بخواهد اجرا کند راضی نخواهند شد.
3210/3022
خبرنگار: محمد یاراحمدی ** انتشاردهنده: احسان کردی

نظر خود را ثبت کنید