در 9 ماهه امسال،

یک هزار و 880 فقره نمونه برداری از کالاهای تولیدی قزوین برای انطباق با استاندارد انجام شد

قزوین-ایرنا- مدیرکل استاندارد قزوین گفت: در 9 ماهه امسال یک هزار و 880 فقره نمونه برداری از کالاهای تولید شده مراکز صنعتی در استان برای انطباق با استاندارد انجام شده است.
محمودرضا طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نمونه برداری ها با حضور کارشناسان اداره کل استاندارد قزوین در واحدهای تولیدی انجام شده است.
وی یادآور شد:در مجموع سال گذشته 2 هزار و 14 فقره نمونه برداری از کالاهای مراکز تولیدی استان صورت گرفته بود.
این مسئول همچنین از انجام یک هزار و 573 فقره آزمون بر روی کالاهای نمونه برداری شده از مراکز تولیدی استان در 9 ماهه امسال خبر داد و گفت: تعداد آزمون های انجام شده مربوط به این بخش در مجموع سال گذشته نیز 2 هزار و 120 فقره بود.
مدیرکل استاندارد قزوین اظهار کرد: بازرسی های دوره ای،نمونه برداری و آزمون کالاهای مشمول استاندارد اجباری یکی از وظائف مهم و اساسی سازمان ملی استاندارد به شمار می رود که در راستای پیشگیری از تولید کالاهای نامرغوب و با هدف کمک به حفظ ایمنی و سلامت جامعه انجام می شود.
طاهری در ادامه از برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی استان خبر داد و گفت: در این رابطه ظرف 9 ماهه امسال 11 هزار و 614 نفر ساعت آموزش برگزار شده است.
مدیرکل استاندارد قزوین با بیان اینکه مدیران کنترل کیفیت کارخانه ها نقش مهمی در حفظ استاندارد در تولید کالاهای صنعتی دارند، در پایان یادآور شد: در مجموع سال گذشته 11 هزار و 830 نفر ساعت آموزش برای مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی استان برگزار شده بود.
براساس آخرین آمار؛ محصولات تولیدی 650 واحد صنعتی استان قزوین مشمول استاندارد اجباری هستند.
3013
انتشاردهنده: رضااولادی

نظر خود را ثبت کنید