مشارکت روحانیوان , گیلان , آستارا " />

فرماندار:

مشارکت روحانیان در پیشگیری از چالش های اجتماعی آستارا ضروری است

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: مشارکت و ارائه طرح و راهکار توسط روحانیان در پیشگیری از چالش‌ها و معضلات اجتماعی این شهرستان ضروری است.
به گزارش شامگاه یکشنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا یونس رنجکش در آئین تجلیل از استادان و طلاب در حوزه علمیه آستارا افزود: حوزه علمیه از ظرفیت‌ های فرهنگی است و باید از این مرکز علمی در پیشگیری از آسیب ها و معضلات اجتماعی و تبیین ارزش های دینی، بیش از پیش استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: طلاب و استادان حوزه علمیه در سال 97 با ارائه راهکارها و پیشنهادهای حفظ سلامت اجتماعی، با بهره گیری از آموزه های دینی و اسلامی مشارکت کنند.
رنجکش اظهار کرد: باید متناسب با ذائقه جامعه و با بهره گیری از روش های روز، در مسیر سلامت عمومی و صیانت از ارزش‌های جامعه حرکت کنیم و علما علاوه بر صیانت از حریم امنیت عمومی، در حوزه های اجتماعی نیز نقش اثربخش داشته باشند.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا امام جمعه آستارا نیز در این آئین گفت: وحدت علمای تشیع و تسنن آستارا باعث پیشبرد امور دینی و فرهنگی شده و حوزه علمیه آستارا به عنوان یکی از حوزه های برتر استان گیلان، در تربیت طلاب جوان موفق عمل کرده است.
حوزه علمیه آستارا در سال 1368 تاسیس و ساختمان فعلی آن به مساحت سه هزار مترمربع در سال 1372 احداث شده است و 63 طلبه در آن مشغول تحصیل هستند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و 17 درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل می دهد.
7105 / 7124 /2007

نظر خود را ثبت کنید