بورس , اوراق بهادار , شاپور محمدی " />

رئیس سازمان بورس: قوانین بورس، اصلاح و ساده سازی می شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سال گذشته بسیاری از قوانین بورس اصلاح و ساده‌سازی شد و امسال نیز این روند را ادامه خواهیم داد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، شاپور محمدی، روز پنجشنبه در گردهمایی پیشکسوتان بازار سرمایه که در حاشیه نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه برگزار شد، اظهار داشت: پیش از این با مشکلات متعددی رو به رو بودیم و تعداد نمادهای متوقف شده بالا بود، اما با انجام اصلاحاتی تعداد آنها را کاهش دادیم و به 15 نماد رساندیم.
وی افزود: ما در سال گذشته سامانه معاملات را به روزرسانی کردیم و امسال نیز سامانه معاملات فرابورس را راه‌اندازی خواهیم کرد.
محمدی با بیان اینکه سال گذشته برای مسائل حقوقی اقداماتی را انجام دادیم، گفت: سامانه‌ای راه‌اندازی شد که تکالیف قانونی مدیران به آنها متذکر می‌شود و از اقدامات دیگر سازمان بورس، رسیدگی به نمادهای متوقف شده بانکی بود.
وی از دیگر اقدامات سازمان بورس را کاهش کارمزد کارگزاری‌ها برشمرد و افزود: بسیاری از افراد به این مساله نقد داشتند، اما ذکر این نکته ضروری است که خود کارگزاری‌ها به همین میزان و بلکه بیشتر از آن، تخفیف می‌دادند.
رئیس سازمان بورس اضافه کرد: از دیگر اقدامات سازمان بورس، اعطای مجوز به چند شرکت رتبه سنجی بود که این نیاز در اقتصاد ما به شدت احساس می‌شد.
به گزارش ایرنا، یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بانک، بورس و بیمه که با حضور 392 شرکت داخلی و خارجی از کشورهای عراق، عمان،‌ ترکیه، امارات، سوییس، سوئد، انگلیس و روسیه از 27 فروردین در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافته است، امروز به کار خود پایان می دهد.
علاوه بر ارکان بورس همچون شرکت بورس، بورس کالا،‌ فرابورس، بورس انرژی و شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه و شرکت های کارگزاری و تامین سرمایه و مشاوران سرمایه گذاری و دیگر شرکت های مرتبط با بازار سرمایه نیز در این رویداد حضور فعالی دارند.
در حاشیه این نمایشگاه سومین رویداد فین استارز نیز با مشارکت استارتاپ ها و فین تک های مالی برگزار شد.
اقتصام**2022**1055

نظر خود را ثبت کنید