موسیقی , فرهنگ و ارشاد اسلامی , کرمانشاه " />

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه:

توجه به موسیقی سنتی در اولویت است

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با بیان اینکه موسیقی سنتی مقداری مورد بی مهری قرار گرفته است، گفت: توجه به موسیقی سنتی یکی از اولویت های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه غرب کشور و این اداره کل در استان است.
حجت الاسلام رحیم جعفری روز شنبه در گفت و گو و با خبرنگار ایرنا، افزود: بخشی از هویت مردم غرب کشور به موسیقی سنتی است و از این رو ترویج، تقویت و حمایت از این سبک موسیقی در دستور کار و اولویت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی اظهار کرد: ما به لحاظ حقوقی و قانونی مشکلی با موسیقی های دیگر نداریم و معتقدیم سبک های مختلف موسیقی دارای مخاطب خاصی است و باید برای این مخاطبان حوزه موسیقی برنامه داشته باشیم.
او با بیان اینکه موسیقی سنتی به نوعی دچار کم مهری شده است از همه مردم و بخصوص نسل جدید خواست به این سبک موسیقی توجه بیشتری داشته باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه برنامه های موسیقی 6 ماه اول امسال استان توسط این اداره کل تهیه و تدوین شده است، گفت: ما با سیاست روشنی در حوزه موسیقی فعالیت می کنیم و مشکل خاصی نداریم.
حجت الاسلام جعفری با اشاره به اینکه برنامه های حوزه موسیقی توسط این اداره کل با همکاری بخش خصوصی اجرا می شود، افزود: یکی از بخش های مهمی که به نشاط اجتماعی و شادابی مردم کمک می کند موسیقی است و ما از این بُعد هم به موسیقی توجه ویژه ای داریم.
او تاکید کرد که برنامه های موسیقی با رعایت همه موارد قانونی و عرفی اجرا می شود.
وی یک از اولویت های دیگر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه را دعوت از چهره های مهم و مطرح موسیقی کشور دانست و گفت: در اردیبهشت کسنرت موسیقی استاد شهرام ناظری در کرمانشاه برگزار شد و از سالار عقیلی، حسام الدین سراج و همایون شجریان هم برای حضور در استان و اجرای برنامه دعوت کرده ایم.
وی تصریح کرد که برای اجرای برنامه های موسیقی در استان مشکل خاصی نداریم و هماهنگی های فنی و اجرایی برای اجرای این برنامه ها را در اداره کل انجام می دهیم.
حجت الاسلام جعفری، همچنین به برگزاری جشنواره موسیقی و جایزه شهرام ناظری در استان اشاره کرد و افزود: این برنامه با همت شهرداری کرمانشاه در دستور کار است و احتمالا در آینده برگزار شود.
وی یکی از اقدام های بسیار خوب در حوزه فرهنگ و موسیقی را ساخت خانه فرهنگ و هنر استاد شهرام ناظری در کرمانشاه ذکر کرد و گفت: ساخت این خانه اقدام بسیار ارزنده ای از سوی استاد ناظری است که می تواند به تقویت فرهنگ و هنر استان تاثیرات بسزایی بگذارد.
وی تصریح کرد که استاد ناظری با اشتیاق خودش می خواهد برای استان وقت بگذارد و در نظر دارد ماهی چند روز را در این مرکز به آموزش موسیقی و برنامه های فرهنگی بپردازد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری جشنواره موسیقی 'بارانه' در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این برنامه سال 95 در محوطه تاریخی بیستون برگزار شد و متولی آن بخش خصوصی و خانواده استاد پورناظری است.
وی افزود: امسال نیز با حمایت شهرداری برای برگزاری این برنامه مذاکراتی انجام شده اما هنوز نهایی نشده است.
وی با بیان اینکه متولی برگزاری این برنامه بخش خصوصی است، گفت: اگر متولیان برگزاری به نتیجه برسند و آماده باشند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم مشکلی برای همکاری ندارد.
استان کرمانشاه با داشتن چهره های شاخص و مطرح موسیقی در حوزه ملی و بین المللی نظیر استاد شهرام ناظری، خانواده پورناظری، کیهان کلهر، استاد بشی پور و سایر بزرگان این عرصه یکی از مناطق استان های در حوزه موسیقی است.
3033/8066

نظر خود را ثبت کنید