تاکید بر جمع آوری متکدیان در زاهدان

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی استانداری در جلسه سامان‌دهی متکدیان با تاکید بر ضرورت جمع آوری متکدیان به عنوان یک معضل اجتماعی توسط دستگاه های متولی گفت: همه ادارات و نهادهای مربوطه باید برای جمع آوری و سامان‌دهی متکدیان به طور جدی همکاری لازم را داشته باشند تا قدمی موثر برای رفع این معضل در جامعه برداشته شود.

‌به گزارش ایسنا-‌ مرعشی افزود: علاوه بر شهرداری همه دستگاه های متولی باید با تعامل سازنده و همکاری و بر اساس اراده جمعی این معضل را به شکل مطلوبی سامان‌دهی کنند.

مرعشی با بیان این که سال هاست موضوع سامان‌دهی متکدیان مطرح است ادامه داد: متکدیان زاهدان به زودی سامان‌دهی می شوند که به این منظور دستگاه شناسایی و ثبت اثر انگشت و قرنیه چشم برای جمع آوری اطلاعات آنان خریداری شده است و بعد از ماه مبارک رمضان اجرایی می‌شود.

مدیرکل اجتماعی استانداری هم با بیان این که تکدی گری یکی از آسیب‌های اجتماعی است، اظهار کرد: حضور متکدیان در شهر که معلول برخی از آسیب‌های اجتماعی است، علاوه بر ارائه جلوه نامناسبی از شهر، آسیب‌های اجتماعی دیگری را نیز به همراه دارد.

اوکاتی افزود: برنامه ریزی برای سامان‌دهی و کاهش متکدیان و زمینه‌های تکدی گری، باید از مهمترین اقدام‌هایی باشد که در دستور کار مدیران و مسئولان مرتبط قرار گیرد.

به گفته وی، این افراد پس از جمع آوری در یک مجتمع فوریت‌های اجتماعی، غربالگری و پس از تفکیک جنسیتی و جداسازی اتباع، توسط بهزیستی و شهرداری، با هماهنگی فرمانداری ساماندهی می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان نیز گفت: فرهنگ سازی و انجام فعالیت‌های فرهنگی در برخورد شهروندان با متکدیان، خودداری از کمک به آن‌ها و اسکان متکدیان در فضای مناسب از مهم ترین اهداف این ستاد است.

براهویی ادامه داد: با کمک رسانه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و نیروهای مردمی و اطلاع رسانی آنان موضوع تکدی گری به صورت ریشه‌ای حل و فصل شود، از صدا و سیما انتظار بیشتری برای رفع این معضل داریم.


انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید