محسن هاشمی: باید دل به کار دهیم مردم تغییرات را حس نمی‌‌‌کنند

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: در بررسی‌‌‌‌هایی که ما اخیرا انجام دادیم، مشخص شد برای ۲۶ هزار پرونده تخلف از سال ۹۵ تا ۹۶ در این کمیسیون رای صادر شده و مطالبات آن هنوز دریافت نشده است.

به گزارش ایلنا، محسن هاشمی عصر امروز در دومین همایش فصلی مدیران شهرداری تهران از مدیران شهراری درخواست کرد که به کارها سرعت ببخشند و با یادآوری شرایط مالی و اقدامات کمیسیون‌‌‌‌های مختلف شورای شهر، به اقدامات کمیسیون ماده ۱۰۰ (تخلفات ساخت و ساز) اشاره کرد و گفت: در بررسی‌‌‌‌هایی که ما اخیرا انجام دادیم، مشخص شد برای ۲۶ هزار پرونده تخلف از سال ۹۵ تا ۹۶ در این کمیسیون رای صادر شده و مطالبات آن هنوز دریافت نشده است.

درآمد رای برای پنج میلیون متر مربع در تهران وصول نشده است

وی خطاب به افشانی اظهار داشت: برای حدود پنج میلیون متر مربع در تهران توسط کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم صادر شده، بدون آنکه درآمد آن وصول شده باشد. این درآمد نجومی است و اگر فقط بتوانیم ۲۰ درصد از این پرونده احصا کنیم درآمد کلانی نصیب شهرداری می‌‌‌‌شود. فقط کافی است تخلفات چند پروژه بزرگ را که حکمشان در کمیسیون ماده ۱۰۰ صادر شده دریافت کنیم.

رییس شورای شهر با اشاره به اقدامات کمیسیون حقوقی و نظارت تصریح کرد: این کمیسیون در بحث فساد و تخلف فعال است اما تاکنون پرونده‌‌‌هایی که مطرح شده به نتیجه نرسیده و هیچ اتفاقی نیفتاده است. باید دور از هیاهو او پرونده‌‌‌‌ها را با مقامات ارشد مشورت کرده و نتایج را به مردم اطلاع دهیم.

تغییر ساختار و کم کردن پرسنل جزو اقدامات اساسی است که باید در شهرداری انجام شود

هاشمی با بیان اینکه مردم کارهای انجام شده را حفظ نمی‌‌‌‌‌کنند، خاطرنشان کرد: ۴۷ تقاطع هم‌سطح در سطح تهران به صورت نیمه‌‌‌‌کاره وجود دارد که پنجاه تا نود درصد پیشرفت داشتند، تمام کردن‌شان کاری ندارد. باید به کارها سرعت داده و دل به کار دهیم.

وی با بیان اینکه تغییر ساختار و کم کردن پرسنل جزو اقدامات اساسی است که باید در شهرداری انجام شود، ابراز داشت: هنوز در این زمینه شاهد نتیجه نبوده‌‌‌‌ایم در حالی که شورا به خصوص آقای رسولی مدام به دنبال این مساله هستند. شورا باید نقش خود را در شهرداری حفظ کند. مدام درخصوص درآمد پایدار و اهمیت آن صحبت می‌‌‌کنیم اما هنوز هیچ طرح و لایحه‌‌‌‌ای در این خصوص برای دولت فرستاده نشده است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: کارهای ورود به ورزشگاه را آقای حق‌شناس کردند اما تشکرش را یکسری دیگر بردند.


نظر خود را ثبت کنید