وجود ۱۹۳ تخت اعصاب و روان در لرستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهر شهرستان خرم‌آباد تنها بیمارستان رسمی و تخصصی اعصاب و روان استان است.


به گزارش ایسنا، دکتر کوروش ساکی در مراسم افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهر شهرستان خرم‌آباد بیان کرد: در حال حاضر ۱۹۳ تخت اعصاب و روان در استان داریم.

وی با بیان اینکه لرستان چنین نعمتی را به خود ندیده و انقلاب بزرگی صورت گرفته است، یادآور شد: با افتتاح بیمارستان آیت‌الله بروجردی ۲۳ تخت به مجموع تخت‌های اعصاب و روان  لرستان اضافه خواهد شد.

ساکی ادامه داد: در حال حاصر ۴۰ تا ۵۰ تخت کم داریم، البته با افتتاح این بیمارستان‌ها و بیمارستان دورود الان به نرم کشوری رسیدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: ۲۶ درصد جامعه دچار اختلال روانی هستند که آمار قابل توجهی است و باید در این راستا اهتمام ویژه شود.

این مسئول افزود: در سال ۱۴۰۰ تعداد کل تخت‌های استان به ۲.۲ درصد به ازای هر هزار نفر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه مرگ و میر مادران با وجود بالگردهایی که داشتیم کاهش یافته است، بیان کرد: دولت در امر تجهیزات خوب ورود پیدا کردند، ۷۰ میلیارد تومان خیرین به علوم پزشکی استان کمک کرده‌اند و طرح‌های آنان بالای ۲۵۰ میلیارد تومان بوده است.

ساکی اظهار کرد: در ۵ سال اخیر دستاوردهای خوبی برای استان داشتیم و امید که با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی کارهای زیادی را به ثمر برسانیم.

وی با اشاره به بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهر شهرستان خرم‌آباد، عنوان کرد: این بیمارستان ۲۲ هزار متر مربع و ۴۰۰۰ متر مربع زیربنا دارد که اعتبار هزینه شده آن ۱۶۰ میلیارد ریال بوده است.


انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید