بطحایی گلپایگانی با اشاره به پخش مستند «بیراهه» از صدا و سیما:

برای دشمنان سوژه تهیه نکنیم

یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:بهتر است برای ترویج فرهنگ دینی ستارالعیوب بودن خداوند را نیز در نظر بگیریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدهاشم بطحایی گلپایگانی در گفت‌وگو با ایسنا،توضیح داد:کار صداوسیما در پخش مستندی با عنوان «بیراهه» در مورد دختری نوجوان که در اینستاگرام تصاویری را از برخی حرکات خودش به نمایش گذاشته بود از نظر اخلاقی کار درستی نبود. ما در کشور مسائل و بحث‌های مهمتری داریم که رسانه ملی می‌تواند به آنها بپردازد.

وی اظهار کرد:صدا و سیمای ما باید در اینگونه رفتارها به دور از جناح‌بندی و به صورت کاملا اسلامی عمل کند. در بخشی از دعای جوشن کبیر می‌خوانیم «یا مَنْ اَظْهَرَ الْجَمیلَ» رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است و یا در آیات قرآنی و احادیث دینی به ستارالعیوب بودن خداوند اشاره شده است. رسانه ملی ما نیز باید در انتشار این گونه اخبار، ذات اقدس الهی را در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: این که دشمنان جمهوری اسلامی ایران و در رأس آن‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواهند به هر طریقی که شده امنیت و آرامش کشور ما را مختل کنند موضوعی است که همواره به آن توجه و اشاره داشته‌ایم اما نباید با اینگونه رفتارها خوراک و سوژه‌ای برای آن‌ها تهیه کنیم که بتوانند در این راستا بر روی افکار عمومی ما مانور بدهند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد:یک دختری عمدا و یا سهوا حرکاتی را انجام داده است. اسلام آنقدر ضعیف نیست که در برابر اینگونه حرکات دچار تشویش شود. دین اسلام متعلق به خداست و پیامبر (ص) و ائمه علهیم‌السلام همگی برای ترویج دین آمده‌اند و مبلغ دین بوده‌اند.اصل اسلام و ترویج آن خواسته خداوند است. اینکه یک روزی سلاطینی بر سر کار بیایند که بخواهند اسلام را از بین ببرند امکانپذیر نیست.دین اسلام دینی است که با اینگونه حرکت‌ها و یا سخنان ناشایست افرادی، متزلزل نمی‌شود.

گلپایگانی ادامه داد:یک خانم یا آقا وقتی چنین حرکاتی انجام و آن را پخش عمومی می‌کنند در اصل ابتدا به خودشان لطمه زده‌اند و افتخار اسلام و مومنی را از خود سلب کرده‌اند اما این امر نمی‌تواند به اصل اسلام لطمه‌ای وارد کند. مسئولان در هر رده‌ای که هستند باید در برابر اینگونه حرکت‌ها که منافاتی با اصل قانون جمهوری اسلامی و دین اسلام دارد، موعظه و نصیحت را در ابتدای امر انجام بدهند و اجازه ندهند این گونه مسائل رسانه‌ای شود که اگر حتی کسی از این موضوع اطلاع نداشته است بدتر به سمت آن حرکت کند.

وی ادامه داد:این کار درستی نیست که تلویزیون بخواهد سخنان یک دختر ۱۷ ساله را این گونه منتشر کند. بعید می‌دانم که خانواده و بستگان او هم از این امر راضی باشند. مگر ما فراموش کرده‌ایم که رضاخان به دستور انگلیسی‌ها می‌خواست حجاب را از سر زنان ما بردارد اما تمام مردم ایران مقابل آن ایستادند. حالا مردمی که برای این انقلاب شهید و خون داده‌اند چگونه می‌خواهند به حجاب که حکم قرآن است لطمه وارد کنند؟.

این استاد برجسته حوزه و دانشگاه تأکید کرد: یکی از القاب خداوند «ستارالعیوب» بودن است. اگر مسئولان ما می‌خواستند کاری برای کمرنگ شدن چنین حرکاتی انجام بدهند ابتدا باید از طریق نصیحت و موعظه وارد می‌شدند. آن فرد در خانه خود کاری انجام داده اما اینکه آن را در انزار عمومی منتشر کرده است خلاف است و صدا وسیما  می‌توانست به گونه‌ای دیگری این رفتار خلاف دین را از بین ببرد.

وی گفت:‌ما این همه در کشور مشکلات داریم و دشمن هر روز برای ما یک مشکلی در عرصه‌های مختلف به وجود می‌آورد و اگر ما بخواهیم در رسانه ملی به کوچک‌ترین کاری که یک دختر ۱۷ ساله انجام داده بپردازیم؛ به نظر کار درستی نمی‌رسد و ما مسائلی بالاتر از این‌ها داریم که باید در رسانه ملی به آنها پرداخته شود.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید