کتاب هایی که کاربران "عصرایران" خوانده اند و به دیگران هم پیشنهاد می کنند / بخش 29

خوانندگان عصر ایران به یکدیگر کتاب معرفی می کنند.

خوانندگان "عصرایران" به یکدیگر کتاب معرفی می کنند. اگر شما هم کتابی خوانده اید و از آن خوش تان آمده، خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید.

خوانندگان عصر ایران به یکدیگر کتاب معرفی می کنند. اگر شما هم کتابی خوانده اید و دوست دارید خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید، از طریق فرمی که در این لینک است، اقدام کنید.

*** لطفا اگر درباره کتاب های معرفی شده، نظری دارید، زیر همین پست برایمان بفرستید. (ولی معرفی کتاب را فقط از طریق این لینک باشد).

________________________________________________________

نام کتاب: آفریده های یک روز

نام نویسنده/ مترجم: اروین دی یالوم/ پیمان‏‫ رحیمی نژاد

پیشنهاد دهنده: یونس ( اهرم/ کارشناسی)

ناشر:

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

کتاب “آفریده های یک روز” را به این دلایل پیشنهاد می کنم :

۱- اگر علاقمند به کتاب های رمان گونه هستید، یالوم قصه گو به نحوه عالی داستان مراجعان خود را بیان می کند.

۲- اگر ترس از مرگ دارید و نمی دانید چگونه با آن مقابله کنید، می توانید با خواندن داستان های مراجعین یالوم آن را حل کنید.

___________________________________________________

کتاب هایی که کاربران

نام کتاب: غرب چگونه غرب شد؟

نام نویسنده/ مترجم: صادق زباکلام

پیشنهاد دهنده: اکرم اسدی( تهران- دکترا- محقق)

ناشر: روزنه

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

حجم دانش ما پیرامون غرب وچگونگی پیدایش آن بشدت نازل و نوعا محدود می‌شود به مشتی تئوری‌های توطئه و ادبیات ایدئولوژیک‌زد‌ه‌ای که بسیاری از آن‌ها ریشه درتفکر مارکسیستی شصت هفتاد سال پیش دارند.

این کتاب می‌خواهد به‌زبانی ساده نشان دهد که غرب امروز محصول تحولات تاریخی مهمی بوده که در طی قریب به ۵۰۰ سال ازپایان قرون وسطی به‌این‌سو اروپا را در می‌نوردد.

این کتاب می‌خواهد به خواننده نشان دهد که غرب امروزمحصول تحولاتی هم‌چون رنسانس،نهضت اصلاح دینی، انقلاب تجاری، شکل گیری سرمایه‌داری،انقلاب علمی، خردگرایی، اومانیسم وعصرروشنگری است.بدون یک آگاهی اولیه ازاین تحولات نمی توان شناختی ازتمدن امروزی غرب داشت.

________________________________________________


نام کتاب: اصول و فنون مذاکره

نام نویسنده/ مترجم: محمدرضا شعبانعلی

پیشنهاد دهنده: عطیه رضایی( تهران- کارشناس ارشد روانشناسی بالینی- روانشناس بالینی)

ناشر:نص

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

افرادی که علاقه به توسعه مهارت های شخصی و بهبود فضای کسب و کار خود هستند قطعا نام محمدرضا شعبانعلی و سایت متمم را شنیدند و با ایشون آشنا هستند. این کتاب از جمله کتاب های تالیفی ایشون هست که در آن در کنار مبانی نظری مذاکره مثال ها و سناریوهای کاربردی هم مطرح کرده و نکات فرهنگی مربوط به کشورمان را هم برای مخاطب ایرانی رعایت کرده است.

_____________________________________________


نام کتاب: پرده‌نشینان عهد ناصری

نام نویسنده/ مترجم: پریسا کدیور

پیشنهاد دهنده: معین کاوه ( تهران)

ناشر: نشر گل‌آذین

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

نویسنده این کتاب معتقد است تصویر زن ایرانی در تاریخ این سرزمین چنان مبهم و تار است که گویی زنان بیرون تاریخ و زمان ایستاده بوده‌اند. به اعتقاد این پژوهشگر بین تاریخ‌نگاری‌ها و روایت‌های مردانه، جفاهای زیادی به زنان پرده‌نشین شده است.

او در کتاب پیش رو تلاش کرده با رویکرد تاریخ‌نگاری اجتماعی و نگارش تاریخ از پایین، جنبه‌های مختلف زندگی زنان عهد قاجار را روایت و بررسی کرده است. به این ترتیب، تحولات زندگی زنان مختلف ایرانی آن عصر در شهرها، روستا و ایل‌ها در بازه زمانی ۱۳۷ ساله حکومت قاجارها تشریح و تفسیر شده‌اند.

________________________________________________


نام کتاب: تاریخ مردم ایران در دورۀ قاجار

نام نویسنده/ مترجم: رضا دهقانی

پیشنهاد دهنده: مهرداد سعیدی( زنجان – کارمند)

ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

گلبخت‌خانم ترکمانی و کوچک‌خانم تبریزی که هر دو از زنان حرم حضرت خاقان (فتحعلی شاه) بودند، هر یک مسئولیت دسته‌ای از زنان نوازنده و رامشگر را برعهده داشتند.

در تاریخ عضدی از دو دسته زن یاد شده است که «عده هر کدام به پنجاه نفر می‌رسید» و مجهز به «تمام اسباب طرب از تار و سه‌تار و کمانچه و سنتورزن و چینی‌زن و ضرب‌گیر و خواننده و رقاص» بودند.

هر یک از این دسته‌ها سردسته‌ای داشت که او را «استاد» می‌نامیدند. یکی از آنان استاد مینا بود و دیگری استاد زهره که هر دو به گفتۀ عضدی، «در علم موسیقی بی‌نظیر بودند». این دو نفر گرچه در حرم زندگی می‌کردند، در زمرۀ زنان شاه نبودند اما شاه «مقرّری و مواجب و همۀ اسباب تجمل به جهت آنان مقرر» کرده بود.

____________________________________


نام کتاب: لبخند انار

نام نویسنده/ مترجم: هوشنگ مرادی کرمانی

پیشنهاد دهنده: غزاله نجیب ( تهران – لیسانس)

ناشر: معین

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

بی‌تردید هوشنگ مرادی کرمانی یکی از شناخته‌شده‌‏ترین چهره‌های ادبیات کودک و نوجوان ایران است. خلق «قصه‌های مجید» اولین اتفاق مهم زندگی حرفه‌ای اوست که خاطرات شیرینی را در ذهن مخاطبانش تداعی می‌کند. درخشش مرادی کرمانی در جشنواره‌‏های مختلف و ترجمه آثار او موفقیتی بزرگ برای ادبیات کودک و نوجوان ایران محسوب می‌‏شود. «لبخند انار» نام مجموعه داستانی از هوشنگ مرادی کرمانی است که توسط انتشارات معین منتشر شده است. در داستان اول آن که همان لبخند انار است، خاطره ترکه‌های انار ناظم مدرسه که همه مزه‌اش را چشیده‌اند، مرور می‌شود. در بخشی از داستان آمده: «مرد بلند قد، میانه سال با موهای جوگندمی، دستهایش را پیش آورده بود و آن‌ها را به جماعت نشان می‌داد: - باور کنید هنوز کف دست‌هایم می‌سوزد. بعد از سی و چهار سال هنوز سوزش ضربه ترکه‌هایش را به کف دست و پاهایم حس می‌کنم. اما امروز هر چه دارم از او دارم. امشب می‌خواهیم از او حرف بزنیم و مثل آن سال‌ها به کودکی و نوجوانی برگردیم. نه فقط با حرف، بلکه با گوشت و پوستمان آن دوران را زنده کنیم. اول، البته حرف و دست آخر عمل. امشب تعدادی از شاگردانش و معلمینی که با او همکاری می‌کرده‌اند و همین طور مش عبدالله خدمتگزار مهربان مدرسه که سی سال در کنار او بود اینجا هستند. اینجا جمع شده‌ایم تا یاد و خاطره آن مرد بزرگ را گرامی بداریم...»

______________________________________


نام کتاب: حواستو جمع کن

نام نویسنده/ مترجم: فهیمه سیدناصری

پیشنهاد دهنده: مونا( کرمان)

ناشر: نشر ذکر

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

«کتاب حواستو جمع کن - 12 جلدی» نوشته «فهیمه سید ناصری» است. این مجموعه به توضیح آن دسته از فعالیت‌های آموزشی می‌پردازد که کودک شما با انجام آن‌ها می‌تواند مهارت‌های خود را در بسیاری از عرصه‌ها تقویت کند. این مجموعه‌ی کمک‌آموزشی می‌تواند توسط اولیا و مربیان محترم در خانه و در مراکز پیش‌دبستانی، در مهدکودک‌ها و در کلاس‌های آمادگی برای کودکان با نیازهای ویژه مورداستفاده قرار گیرد. آموزش‌های این مجموعه ضمن ایجاد میل شوق به یادگیری در کودکان و تقویت تمرکز و دقت در تمام زمینه‌های آموزشی و آشنا کردن آنان با دنیای اطراف خود، کودکان را آماده‌ی آموزش‌های کلاس اول می‌کند.


نظر خود را ثبت کنید