چراغ‌های جدید مرسدس بنز که به جای راننده صحبت می‌کنند (+عکس)

مسلما چراغ‌های دیجیتال مزایای ایمنی فراوانی دارند. به عنوان مثال این چراغ‌ها برای وضوح بیشتر به کمک دوربین‌ها و حسگرهای خودرو آمده و وضوح بیشتری را در دید خطوط کف جاده، شناسایی علائم کنار جاده‌ای و موانع برای راننده ایجاد می‌کنند.

چراغ‌های جدید مرسدس تا حدی پیشرفته شده‌اند، که به جای شما و از طریق کلمات و اشکال با مردم صحبت کرده و ارتباط می‌گیرند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "کارمگزین"، چراغ‌های دیجیتال زیرنویس‌دار در می‌باخ کلاس S به گونه‌ای طراحی شده که کلمات را در جاده پیش روی خود برای افراد به نمایش درآورد و از این طریق با آنها ارتباط پرمهر برقرار کند.

این سامانه نور دیجیتالی به لطف طراحی چراغ‌های LED و به کمک چیپ‌های خارجی کار می‌کند و می‌تواند بیش از یک میلیون الگو را با توجه به بازتاب‌های متفاوت در کنار هم طراحی کرده و به خارج از خودرو بتاباند. به عبارتی ساده چراغ‌ها می‌توانند برایتان پیامک داده، نامه نوشته یا اشکالی را نمایش دهند.


مسلما چراغ‌های دیجیتال مزایای ایمنی فراوانی دارند. به عنوان مثال این چراغ‌ها برای وضوح بیشتر به کمک دوربین‌ها و حسگرهای خودرو آمده و وضوح بیشتری را در دید خطوط کف جاده، شناسایی علائم کنار جاده‌ای و موانع برای راننده ایجاد می‌کنند. از طرفی نور می‌تواند در حین تصادفات احتمالی یا مواجه با کارگاه ساخت و ساز به دیگران هشدار دهد.عضو هیئت مدیره دایلمر AG ، در این خصوص گفت: این قابلیت آخرین فناوریست که به سیستم ایمنی این خودرو اضافه می‌شود.چراغ‌های دیجیتال با توان تابش یک میلیون پیکسل در هر جایگاه و موقعیتی نور ایده‌آل با شرایط را برای راننده ایجاد می‌کنند. چراغ‌ها همچنین اطلاعاتی از جاده مانند یخ‌زدگی، دست‎‌اندازها، فاصله تا خودروی جلوئی، بعد مسافت با ترافیک را نیز برای راننده به نمایش درخواهند آورد.
نظر خود را ثبت کنید