مدیرعامل ایرنا , رسانه , مشهد " />

مدیرعامل ایرنا: شفافیت مقدمه سلامت در مدیریت است

مشهد- ایرنا- مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: شفافیت مقدمه سلامت در مدیریت و رسانه در جمهوری اسلامی ایران متولی شفافیت در مسیر حفظ و تقویت منافع ملی است.
دکتر سید ضیاء هاشمی روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران ایرنا در خراسان رضوی افزود: بر این اساس رسانه تراز جمهوری اسلامی باید کانون اثرگذاری در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی بوده و با تولید محصولات خبری صدای مردم و مسئولان باشد.
وی ادامه داد: ایرنا در همین چارچوب واقعیتهای جامعه را با توجه به اصول سرعت، صحت و دقت منتشر می کند تا همدلی و هم افزایی را در سطح اجتماع افزایش دهد. انگیزه خبرخوانی و خبردانی در جامعه افزایش و سطح آگاهی بالا رفته لذا می بایست در عرصه اطلاع رسانی اصول حرفه ای بیش از پیش رعایت شده و حساسیت نسبت به آن افزایش یابد.
مدیرعامل ایرنا همچنین بر لزوم تقویت ظرفیت ذائقه سازی از سوی رسانه ها تاکید و بیان کرد: باید با رویکرد امیدآفرینی، زیباییها و ظرفیتها در کنار کمبودها اطلاع رسانی شوند.
وی گفت: رسانه می بایست مسئولیت پذیر و متعهد به مخاطب باشد البته در این مسیر حفظ منافع ملی بسیار مهم است و نباید حین انجام مسئولیت رسانه ای خدشه ای به منافع ملی وارد شود.
هاشمی افزود: بر این اساس خبرنگار باید متخصص، حرفه ای و متعهد بوده و به صورت مستمر دانش، بینش و مهارت حرفه ای خود را ارتقاء دهد.
همچنین در این نشست از سوی خبرنگاران و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی از تلاش شاهین فرشاد مدیرکل اخبار استانهای خبرگزاری جمهوری اسلامی که حدود یک و نیم سال ریاست مرکز خراسان رضوی را برعهده داشت تقدیر و حسین کریم زاده به عنوان رئیس ایرنا در خراسان رضوی معرفی شد.
7505/1858

نظر خود را ثبت کنید