دانشگاه , تک جنسیتی , معاون وزیر علوم " />

معاون وزیر:

توسعه دانشگاه های تک جنسیتی مورد تایید وزارت علوم است

قم - ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ایجاد و توسعه دانشگاه های تک جنسیتی در راستای حق انتخاب دانشجویان به خصوص بانوان و مورد تایید این وزارتخانه است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه حضرت معصومه(س) قم، حسین سیمایی صراف روز پنجشنبه در آیین معارفه سرپرست و رئیس سابق این دانشگاه افزود: آمارها نشان می دهد که متقاضیان زیادی هم برای دانشگاه های تک جنسیتی وجود دارد.
وی تصریح کرد: دانشگاه های تک جنسیتی نه فقط در کشور ما، بلکه در بسیاری از کشورهای غربی نیز وجود دارد و باید در کشور اسلامی با انگیزه بیشتری مورد توجه قرار گیرد.
وی در ادامه، تاریخچه آموزش عالی در کشور و کمبود نیروی متخصص در دوران قبل از انقلاب را مورد توجه قرار داد و گفت: پس از انقلاب اسلامی این کمبود مرتفع شد، تا جایی که در حال حاضر در برخی از بخش ها از لحاظ کمی مازاد نیروی انسانی متخصص و از لحاظ کیفی مازاد تخصص را شاهد هستیم.
سیمایی صراف اضافه کرد: این غنا در نیروی متخصص ایجاب می کند که آموزش عالی کشور پا را فراتر از حوزه آموزش نهاده و به سوی توسعه دانشگاه های کارآفرین حرکت کند.
معاون وزیر علوم در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات علیرضا باقری ثالث به عنوان بنیانگذار دانشگاه حضرت معصومه(س) و رئیس سابق این دانشگاه، برای ابراهیم عبدی پور فرد، سرپرست دانشگاه حضرت معصومه(س) آرزوی موفقیت کرد و گفت: امیدوارم با تداوم ارتباطات موثر با مسئولان استانی و استفاده از ظرفیت خیرین شاهد موفقیت های روز افزون ایشان باشیم.

** نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین، به عدالت اجتماعی به عنوان یکی از آرمان های انقلاب اشاره کرد و گفت: باید کرامت زنان حفظ شود، البته نه در شعار؛ بلکه با توسعه دانشگاه هایی همچون دانشگاه حضرت معصومه(س) بانوان نیز برای ورود در حوزه های مدیریتی کشور آماده شده و کشور را به سر منزل مقصود برسانند.
احمد امیرآبادی فراهانی اذعان کرد: دانشگاه حضرت معصومه(س) مورد حمایت کامل نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی است و از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتظار می رود توجهات ویژه ای به این دانشگاه داشته باشند.
سید حسن رضوی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم نیز به نمایندگی از بنیاد خیرین حامی دانشگاه حضرت معصومه(س)، از پیشگام بودن این دانشگاه در استفاده از ظرفیت خیرین ابراز خرسندی کرد و گفت: این بنیاد ضمن آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید دانشگاه حضرت معصومه، آمادگی خود برای ادامه همکاری های با این دانشگاه را اعلام می کند.

** باقری ثالث رئیس سابق دانشگاه حضرت معصومه(س) نیز در این آیین، رسیدن دانشگاه به این سطح از بالندگی را حاصل همکاری دستگاه هایی نظیر استانداری و دیگر سازمان ها و همفکری مدیران استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی دانست.
عبدی پور فرد، سرپرست دانشگاه حضرت معصومه(س) نیز طی سخنانی طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ماموریت محور بودن فعالیت های دانشگاه ها کار درستی است که در این میان باید اهداف مد نظر در تاسیس دانشگاه هایی نظیر این دانشگاه هم لحظ شود.
وی افزود: این دانشگاه پاسخگوی نیاز بانوان که نیمی از جمعیت کشورمان را تشکیل می دهند می باشد، لذا باید بستری مناسب برای تحصیل آنها در مقاطع مختلف آموزش عالی ایجاد نماییم.
1175 /

نظر خود را ثبت کنید