ایران , ارمنستان , مبادلات تجاری " />

با تاکید بر افزایش همکاری های تجاری؛

هیات های پارلمانی ایران و ارمنستان دیدار کردند

  • تاریخ انتشار : 1397/6/23 ساعت : 13:41 - 7 ماه قبل
  • از گروه : سیاسی
  • زیرگروه : مجلس
کوالالامپور- ایرنا- هیات های پارلمانی ایران و ارمنستان در دیداری دوجانبه در بالی اندونزی خواستار گسترش همکاری های اقتصادی به ویژه مبادلات تجاری میان دوکشور شدند.
به گزارش روز جمعه ایرنا ، هیات پارلمانی ایرنا به ریاست 'نور محمدتربتی نژاد' با 'میکائیل میلکومیان' نایب رئیس مجلس ارمنستان در حاشیه مجمع جهانی پارلمانی در بالی اندونزی پیرامون توسعه پایدار، به گفت و گو و رایزنی پرداخت.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، ضمن بر شمردن روابط دوستانه میان دو کشور ایران و ارمنستان ابراز امیدواری کرد که سطح روابط اقتصادی دو کشور بیش از پیش ارتقا یابد.
وی به تعرفه های گمرکی اشاره کرد و افزود:امیدواریم با اصلاح تعرفه های گمرکی ، سطح روابط تجاری دو کشور بیش از پیش بهبود یابد.
تربتی نژاد همچنین به سرمایه گذاری های اقتصادی به ویژه در بخش کشت های فرا سرزمینی اشاره کرد و از نایب رئیس مجلس ارمنستان خواست که با پیگیری ها، این گونه سرمایه گذاری ها در دو کشور ارتقا یابد.
نایب رئیس مجلس ارمنستان نیز گفت: ایران و ارمنستان روابط دیرینه ای چه از لحاظ فرهنگی و چه از لحاظ روابط مردمی دارند.
وی به حضور جمعیت ارامنه حاضر در ایران و همچنین حضور ایرانیان در ارمنستان اشاره کرد و یادآورشد:این نکته می تواند عاملی در ارتقای روابط اقتصادی دو کشور باشد.
میلکومیان همچنین به همکاری دو کشور در حوزه انرژی و خرید گاز ارمنستان از ایران و خرید برق از کشورمان اشاره کرد و گفت که امیدواریم مبادلات تجاری تهران و ایروان فراتر رفته و در بخش صنعت و کشاورزی نیز افزایش یابد.
نایب رئیس مجلس ارمنستان از رئیس و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین رئیس هیات پارلمانی کشورمان برای دیدار از ارمنستان دعوت کرد و ادامه داد:این دیدار تاثیر بسزایی در روابط اقتصادی دو کشور خواهد داشت.
نشست مجمع جهانی پارلمانی توسعه پایدار با حضور رئیسان و نمایندگان مجالس 47 کشور جهان، برخی از سازمان های بین المللی و نمایندگانی از مجلس شورای اسلامی در روزهای 21 و 22 شهریور در بالی اندونزی با هدف دستیابی به توسعه پایدار در زمینه های مختلف اجتماعی - اقتصادی برگزار شد.
شبد**آساق **1599 ***1010

نظر خود را ثبت کنید