تهدید گردشگران برای ساکنان بومی پرتغال

دو شهر لیسبون و پورتو در پرتغال دارای بالاترین شمار گردشگر در مقایسه با جمعیت خود هستند و به همین دلیل ساکنان اصلی آن‌ها با مشکلات فراوانی به سبب هجوم گردشگران روبه‌رو شده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، تعداد گردشگران در دو شهر پورتو و لیسبون کشور پرتغال به ازای هر نفر ساکن بومی این شهرها از لندن و بارسلون نیز پیشی گرفته و گفته می‌شود بسیاری از مالکان خانه در این شهرها ساکنان بومی را برای جایگزینی با توریست‌های خارجی از خانه بیرون کرده‌اند.

هجوم گردشگران خارجی به لیسبون و پورتو موجب شده هر روز تعداد آپارتمان‌های بیشتری به اجاره توریست‌ها درآید و در نتیجه این تقاضای بالا میزان اجاره‌بهای خانه‌ها تا ۲۰ درصد افزایش یافته است.

«پائولا مگالائس» یکی از ساکنان شهر پورتو در این‌باره می‌گوید: آن‌ها در حال گرفتن همه چیز از ما هستند، همه چیز! نه تنها از من بلکه از شهر پورتو، فرزندانم و ... نمی‌دانم چرا یک توریست که تنها برای پنج روز به این‌جا سفر می‌کند ارزش بیشتری از من و فرزندانم دارد که سنت‌های شهر پورتو را حفظ می‌کنیم. پیش از این به همراه همسر و سه فرزندم در یک آپارتمان زندگی می‌کردیم اما صاحبخانه درخواست افزایش ۲۵ درصدی اجاره‌بها را داشت و حالا مجبوریم در خانه پدر و مادرمان زندگی کنیم که تنها یک اتاق خواب برای هفت نفر دارد. حقوق ما ماهانه ۵۸۵ یورو و اجاره‌بهای خانه ۶۰۰ یورو است و اگر این حباب در بازار مسکن از بین نرود تکلیف زندگی من و فرزندانم چه خواهد بود؟!

پیش‌تر نیز شهرهایی چون ونیز، بارسلون و آمستردام با پدیده هجوم بیش از حد گردشگران (اُورتوریسم) و به تبع آن افزایش قیمت‌ها و سخت شدن شرایط برای ساکنان بومی روبه‌رو بوده‌اند.


نظر خود را ثبت کنید