اعلام جرم دادستان بلژیک علیه دیپلمات ایرانی

آلمان روز سه شنبه "اسدالله اسدی" دیپلمات ایرانی را به بلژیک تحویل داد. او در سفارت ایران در وین اتریش کار می‌کرد.

دادستانی بلژیک یک دیپلمات ایرانی و سه نفر دیگر را به برنامه ریزی برای بمب‌گذاری در نشست مجاهدین خلق [منافقین] در فرانسه متهم کرده است.

به گزارش عصرایران، طبق ادعای دادستانی بلژیک، اسد‌الله اسدی به آماده سازی یک حمله تروریستی کمک کرده است. سه نفر دیگر هم به مشارکت در این طرح متهم شده‌اند.

به نوشته دویچه وله، آلمان روز سه شنبه ۱۷ مهر "اسدالله اسدی" دیپلمات ایرانی را به بلژیک تحویل داد. او در سفارت ایران در وین اتریش کار می‌کرد.

مقامات اروپایی مدعی هستند دو نفر از آن‌ها در ماه ژوئن درحالی که ۵۰۰ گرم ماده منفجره "تی ای تی پی" همراه داشتند توسط پلیس بلژیک دستگیر شدند. یک مظنون دیگر هم در فرانسه دستگیر و به بلژیک تحویل داده شده است.

تصویر منتشر شده از "اسدالله اسدی" دیپلمات ایرانی

احضار سفیر آلمان به وزارت خارجه ایران

خبرگزاری‌های دولتی روز چهارشنبه گزارش دادند که وزارت خارجه ایران، سفیر آلمان را در اعتراض به تصمیم دادگاه آلمانی برای انتقال این دیپلمات به بلژیک احضار کرده است.

حمایت پومپئو "از اقدامات متحدان اروپایی علیه تهدیدهای ایران"

مایک پومپئو وزیر، خارجه آمریکا با اشاره به تحویل اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی از سوی مقامات آلمان به بلژیک او را یک "مقام ایرانی" خواند که در "پوشش دیپلمات عمل می‌کند".

او مدعی شد: «ابعاد این توطئه، که به بازداشت شماری از مظنون‌ها در سراسر اروپا انجامیده، از جمله در بلژیک، فرانسه و آلمان، یادآوری می‌کند که ایران همچنان، مهم‌ترین دولت حامی تروریسم در سراسر جهان است.»

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد:« ما از متحدان اروپایی خود در روند مقابله با تهدیدهای تروریستی مورد حمایت ایران، پشتیبانی ‌می‌کنیم. ایالات متحده به همکاری با هم‌پیمانان برای مقابله با تهدیدهای ناشی از حکومت ایران ادامه خواهد داد.»


نظر خود را ثبت کنید