هفته کتاب , تجدید میثاق " />

17 هزار برنامه هفته کتاب در کشور برگزار می شود

شهرری- ایرنا- معاون توسعه و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام کرد که به مناسبت هفته کتاب( 24 تا 30 آبان) 17 هزار عنوان برنامه در 2 هزار و 500 کتابخانه برگزار می شود.
مهدی رمضانی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم تجدید میثاق کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور با آرمان های امام خمینی(ره) در حرم مطهر امام خمینی(ره) به خبرنگار ایرنا گفت: برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی طیف های مختلفی از برنامه های فرهنگی، اجتماعی و سرگرمی را در برمی گیرد.
وی به برگزاری برنامه های نقد و کتابخوانی اشاره و بیان کرد: برگزیدگان حوزه کتابخوانی و کتابخانه، رئیسان انجمن های برتر و خیرین برتر کتابخانه ساز در روز 24 آبان در تالار وحدت معرفی و تجلیل می شوند.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه کتابخانه ها باید به پایگاه فرهنگی و اجتماعی تبدیل و محل مراجعه شوند عنوان کرد: 13 کتابخانه در کل کشور در هفته کتاب امسال افتتاح می شود ضمن اینکه تا پایان سال جاری نیز 80 کتابخانه دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
رمضانی گفت: سه میلیون نفر در کشور عضو کتابخانه های عمومی هستند که این رقم برای ما قابل قبول نیست و باید تعداد اعضا افزایش یابد.
به گزارش خبرنگار ایرنا امروز کتابداران، کارکنان و مدیران نهاد کتابخانه های عمومی کشور با نثار تاج گل، قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کردند.
24 آبان سالروز گرامیداشت سید محمد حسین طباطبایی و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است.
/6003/1970/ 1008

نظر خود را ثبت کنید