برف و باران آذربایجان‌شرقی را فرا می‌گیرد

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت دمای هوای استان، گفت: از روز چهارشنبه تا جمعه با نفوذ سامانه نسبتاً قوی، بارش متناوب باران و برف در استان پیش‌بینی می‌شود.

«محمد اشجعی» در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد در مدت شرایط ناپایدار جوی در آذربایجان‌شرقی حاکم می‌شود، این سامانه بارشی نسبتاً فعال از سمت غرب و جنوب غرب کشور استان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. 

وی افزود: این سامانه موجب ابرناکی، وزش باد نسبتاً شدید، بارش باران و برف، پدیده مه و کاهش نسبی دما در استان می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که در نواحی سردسیر و مرتفع نیز بارش برف پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: طی چهار روز آینده، دمای هوای استان حدود سه الی پنج درجه کاهش می‌یابد. 

اشجعی با اشاره به وضعیت آب و هوایی شهرستان‌های استان، افزود: طی 24 ساعته گذشته، شهرستان ملکان با 16 درجه بالای صفر و شهرستان سراب یک درجه زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان هستند. 

وی با بیان این‌که دمای تبریز در گرم‌ترین زمان 12 درجه بالای صفر و در سردترین زمان پنج درجه بالای صفر است، افزود: دمای فعلی تبریز یک درجه بالای صفر بوده که نسبت به 24 ساعت گذشته، تغییری نکرده است. 

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که میزان بارندگی استان در سال آبی جاری از ابتدای مهرماه تا 22 آبان ماه، 35.9 میلی‌متر بوده است، افزود: تفاوت بارش امسال نسبت به بلندمدت، 21.6 درصد کاهش یافته و سال آبی گذشته نیز 39.2 درصد و بلند مدت آن 45.8 درصد بوده است. 

اشجعی افزود: تفاوت بارش امسال نسبت به سال گذشته، 8.4 درصد کاهش یافته و تفاوت بارش سال گذشته نسبت به بلندمدت، 14.30 درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید