دبیر کل حزب اتحاد ملت: مسألۀ امروز«توفان پرسش‌گری» است

شکوری‌راد: دولت در تحقق برخی وعده‌ها کوتاهی کرد، ترامپ از برجام خارج شد و امکان بهره‌گیری از برجام فراهم نشد اما کاسه و کوزه‌ها بر سر اصلاحات شکست

 عصر ایران- علی شکوری‌راد دبیر کل حزب اتحاد ملت در نطق افتتاحیۀ کنگره این حزب که امروز جمعه 25 آبان در حال برگزاری است، مسألۀ امروز را « توفان پرسش گری» دانست و گفت: «امروز فرزندان ما از هجوم پرسش‌هایی رنج می‌برند و استیصال رنج‌آور ما در برابر پرسش‌هایی است که ریشه در سال های خوش آغازین دارد. سؤال‌هایی که در آن زمان باید می‌پرسیدیم و نپرسیدیم و اگر می‌پرسیدیم چه بسا پاسخ درخور می‌گرفتیم.»

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: « ما بسیار چیزها را پذیرفتیم بی آن که دربارۀ آنها سؤالی کرده باشیم. انبوه آن سؤالات، به صورت توفانی کوبنده ذهن فرزندان ما را فرا گرفته و مسألۀ امروز ما این توفان پرتلاطم است. همان گونه که نمی توان، توفان های طبیعی را انکار یا محکوم کرد این توفان را نیز نمی توان.»

دبیر کل حزب اتحاد ملت آن گاه این پرسش را مطرح کرد: «‌ما با این توفان چه باید کنیم؟ این پرسش اصلی امروز ما فارغ از اختلافات سیاسی رایج است و این مسألۀ تنها من و شما و یک جناح نیست. مسألۀ امروز جامعه و کشور ماست. همان گونه که توفان طبیعی بر اثر اختلاف دما در دو نقطه از جوّ به وجود می‌آید توفان پرسش‌گری بر اثر اختلافات تند بین ذهن‌های سیال و گداختۀ نسل حاضر ایجاد شده و چنین است که خانمان برانداز می‌نماید.»

شکوری‌راد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «نهاد دولت و حاکمیت به دلیل ناکارآمدی و گسترش فساد سیستمی به شدت زیر سؤال رفته و اعتماد و سرمایه اجتماعی بسیار کاهش یافته است. شعله‌ور شدن اعتراضات در دی ماه سال گذشته که همه را غافل‌گیر کرد بیان‌گر همین بی‌اعتمادی بود. اگرچه مردم به آن اعتراضات کور نپیوستند اما همدلی‌های گسترده با نفس اعتراضات مشهود بود.»

دبیر کل حزب اتحاد ملت در همین نطق گفت: «در حالی که اصلاح‌طلبان از حذف یک پاره در سال 88 جان به در بردند و در انتخابات 92 و 94 و 96 پیروزی‌های بزرگ به دست آوردند و توانستند گام‌های بزرگی بردارند، یک‌باره همۀ کاسه‌ها و کوزه‌ها بر سر آنان شکسته شد و به دلیل کوتاهی دولت در تحقق برخی وعده‌ها و ناکامی در بهره‌گیری از برجام پس از روی کار آمدن ترامپ، یک‌باره جریان اصلاح‌طلبی به زیر سؤال برده شد و اصلاح‌طلبان به انفعال کشیده شدند.»


نظر خود را ثبت کنید