نجات 8 کوهنورد گرفتار در برف و کولاک در ارتفاعات ورزقان

نجاتگران جمعیت هلال‌احمر شهرستان ورزقان بامداد امروز در یک عملیات موفق، 8 تن از کوهنوردان گرفتار در برف و کولاک در محور روستایی «خوئینه‌رود» ورزقان را نجات دادند.

به گزارش ایسنا، «بهمن زارع»، سرپرست جمعیت هلال‌احمر شهرستان ورزقان در تشریح این خبر گفت: ساعت دو بامداد شنبه (هفدهم آذر ماه) به‌دنبال تماس تلفنی از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر استان (eoc)، مبنی بر گرفتار شدن یک تیم هشت نفره کوهنوردی در برف و کولاک در محور روستایی خوئینه‌رود واقع در «علی بیگ کندی» جاده مس سونگون، بلافاصله یک تیم امدادی از جمعیت هلال‌احمر شهرستان ورزقان به همراه دو دستگاه وسایل سنگین از راه ترابری شهرستان به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: با توجه به بسته بودن مسیر به‌علت بارش برف و کولاک، نجاتگران جمعیت هلال‌احمر شهرستان پس از طی مسافتی طولانی با پای پیاده خود را به کوهنوردان گرفتار در برف و کولاک رسانده و ضمن تحویل لوازم گرمایشی نسبت به انتقال نامبردگان به مکان امن اقدام کردند.

نجاتگران جمعیت هلال‌احمر شهرستان ورزقان خاطرنشان کرد: این عملیات طاقت‌فرسا بعد از سه و نیم ساعت و رأس ساعت ۵:۳۰ بامداد امروز با موفقیت به پایان رسید.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید