نماینده بویراحمد و دنا:

بسیاری موفقیت‌های کشور در پرتو تفکر جهادی است

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از موفقیت‌های کشور در پرتو تفکر جهادی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا غلام محمد زارعی در نشست با سرپرست جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد افزود: اعضای جهاددانشگاهی انقلابی، جوان، تحصیلکرده و با انگیزه هستند.

وی اظهارکرد: ان شاء الله که ثبات مدیریت را در دوران مدیریت جدید این نهاد انقلابی واحد استانی بیشتر شاهد باشیم و برنامه‌ها بر اساس برنامه ریزی دقیق و زمان‌بندی خوب پیش رود.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انجام کارهای روزمره از آفات دستگاه‌ها و ادارات است، بیان کرد: جهاددانشگاهی استان از حالت روزمرگی خارج شود و روی مسایل مهم قرار گیرد تا بتواند اندیشه ورزی علمی و پژوهشی انجام دهد.

زارعی تصریح کرد: خیلی از موفقیت های کشور در پرتو تفکر جهادی است و در خیلی از جاها تفکر جهادی راهگشاست و می تواند گرههای کارهای مردم را باز کرد.

همچنین سید محمد قائم کاظمی بیدک، سرپرست جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: درخت توسعه ریشه اش فرهنگی است در صورتی که فرهنگ از مدار توسعه یک جامعه حذف شود ریشه درخت را زده ایم و فرهنگ معنا ندارد.

وی با بیان اینکه دنبال توسعه و ساماندهی کیفی ساختارهای فرهنگی، فعال کردن و سرعت بخشیدن مراکز تخصصی هستیم، افزود: از ظرفیت ها و موقعیت های ایسنا، ایکنا و ایسپا بیشترین بهره برداری را خواهیم کرد.

کاظمی بیدک اظهارکرد: جهاددانشگاهی این استان دنبال کارهای روتین که بقیه سازمانها دنبال آن هستند نیست.

سرپرست جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اولویت اصلی خبرگزاری ایسنا تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر سالامی و برنامه های فرهنگی و تربیتی است.

کاظمی بیدک تصریح کرد: هدف از تاسیس مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران( ایسپا) انجام پژوهش، افکار سنجی در سطح ملی و بین المللی به منظور کمک به سازمانها و نهادهاست.

وی ادامه داد: خبرگزاری ایکنا، یک خبرگزاری تخصصی جهان است و زیر نظر سازمان قرانی دانشگاهیان وابسته به جهاددانشگاهی فعالیت می کند.

سرپرست جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مسایل آموزشی کوتاه مدت عنوان کرد: ارتقاء کمی و کیفی مرکز اموزش کوتاه مدت، طراحی و تدوین برگزاری دوره های آموزشی، راه اندازی و توسعه مرکز گچساران و افزایش کیفیت تدریس اساتید از جمله برنامه های آموزشی در این حوزه است.

کاظمی بیدک بیان کرد: یکی از چالش‌ها و مشکلات اساسی این واحد موضوع مرکز علمی کاربردی است که با افت دانشجو مواجه شده است، ان شاء الله با تمهیدات لازم و برنامه‌ریزی های عملیاتی خوب بتوانیم این مرکز را احیاء کنیم.

وی اضافه کرد: توسعه فعالیت های فرهنگی به منظور ترویج فعالیت های در حوزه آموزش، ایجاد توسعه و ساماندهی کیفی سازی ساختار های فرهنگی(انجمن های علمی، کانونهای فرهنگی و هنری و تشکل‌های دانشجویی) از دیگر برنامه ای در دست اجرا در این مرکز علمی کاربردی است.


انتهای پیام

نظر خود را ثبت کنید