متوسط قیمت پارکینگ در رشت دو برابر کشور است

  • تاریخ انتشار : 1397/9/24 ساعت : 14:04 - 1 سال قبل
  • از گروه : استان ها
  • زیرگروه : گیلان
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با اشاره به قیمت بالای پارکینگ ها افزود: متوسط قیمت پارکینگ در رشت دو برابر کشور است.

به گزارش ایسنا، فرهام زاهد در شصت و نهمین جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا در خصوص تصمیم گیری و بررسی شمولیت اعطای بهره‌مندی از بند ۹ مواد تشویقی در بخش سرمایه‌گذاری ساخت و ساز با موضوع عوارض ساختمانی یکی از شهروندان با اشاره به حمایت از ساخت و ساز در بافت فرسوده گفت: در بین تمام اعضای شورای شهر اتفاق نظر برای اجرای طرح‌های ویژه جهت حمایت از ساخت و ساز در بافت فرسوده وجود دارد.

وی ساخت سازهای خلاف را یک معضل برای شهر رشت دانست و افزود: در حال حاضر بیشتر افراد گرایش به ساخت و ساز به صورت خلاف دارند و حتی حاضر به پرداخت خلافی نیز هستند ولی تمایلی برای دریافت پروانه وجود ندارد. در این بین طرح های تشویقی کمک خواهد کرد تا شاهد افزایش ساخت و سازها به شکل اصولی در بافت فرسوده باشیم.

وی کاهش درآمد مناطق شهرداری را یکی از نگرانی ها در رشت عنوان کرد و ادامه داد: اگر بخواهیم طرح های تجاری را نیز شامل بخشودگی ها و طرح های تشویقی کنیم، باید بررسی های لازم به جهت کاهش چشم گیر درآمد در مناطق شهرداری انجام شود تا از آسیب دیدن مناطق در اجرای این طرح‌ها جلوگیری شود.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا افزود: باید بررسی کاملی در خصوص تاثیر قیمت پارک در حاشیه خیابان روی پارکینگ ها انجام شود. یکی از موارد مهم مورد بررسی میزان استفاده مردم از پارکینگ‌های معمول است.

زاهد با اشاره به قیمت بالای پارکینگ ها افزود: متوسط قیمت پارکینگ در رشت دو برابر کشور است. باید برای جانبازان و معلولین طرح های ویژه‌ای در نظر گرفت.

پارک دوبل از چالش‌های شهر رشت است

وی اجرای طرح هایی در خصوص معضل پارک را برای شهر رشت بسیار با اهمیت دانست و افزود: فرهنگ رانندگی از مشکلاتی است که متاسفانه در سطح شهر رشت شاهد آن هستیم. از موارد ضروری فرهنگ سازی در خصوص پارک دوبل در سطح شهر است. پارک دوبل از معضلاتی است که باعث گسترش ترافیک در سطح شهر می‌شود.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با اشاره به قیمت بالای پارکینگ ها ادامه داد: قیمت پایه‌ای پارکینگ های سطحی و طبقاتی باید بررسی شود و با شهرهای دیگر نیز مقایسه انجام گیرد تا بتوانیم به یک اصولی برای قیمت گذاری برای پارک ماشین در حاشیه خیابان برسیم.

وی خواستار استفاده از تکنولوژی به روز در این بخش شد و گفت: برای اینکه طرح با موفقیت همراه باشد باید سرمایه گذار پکیج را به شکل کامل اجرا کند و از ماشین های پلاک‌خوان نیز استفاده شود.

استفاده از حمل و نقل عمومی در رشت بسیار کم رنگ است

زاهد، عدم استفاده از حمل و نقل عمومی را یکی از معظلات تاثیرگذار بر روی مشکل ترافیک دانست و افزود: متاسفانه استفاده از حمل و نقل عمومی در رشت بسیار کم رنگ است. باید با رعایت قانون و سخت گیری بیشتر در رعایت قانون رانندگی و پارک های حاشیه خیابان و همچنین توسعه حمل و نقل عمومی مدرن و به روز در فرهنگ رانندگی و استفاده از حمل و نقل عمومی تاثیر مثبت گذاشت و این فرهنگ صحیح به خودی خود نیز به نسلهای آینده انتقال پیدا خواهد کرد.


انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید