مدیر امور پژوهشی دانشگاه تبریز مطرح کرد

لزوم نقد علمی اساتید دانشگاه توسط رسانه‌ها

مدیر امور پژوهشی دانشگاه تبریز معتقد است: اگر من استاد توسط اهالی رسانه، تهدید علمی نشوم، ممکن است کارم را درست انجام ندهم، اما اگر رسانه‌ها منصفانه نقد کنند، بخشی از ضعف‌ها برطرف می‌شود.

به گزارش ایسنا، علیرضا ختائی در نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش با اصحاب رسانه، اظهار کرد: دانشگاه تبریز، جزو ۱۶ دانشگاهی است که برای رسیدن به جایگاه۲۰۰ دانشگاه اول جهان در طول ۱۰ سال، با وزارت علوم قرارداد بسته است.

وی افزود: در مجموع ۲۹ مرکز پژوهشی با وزارت علوم قرار دارند، برنامه‌ها در این راستا، هر سه ماه یک بار، پایش می‌شوند و هر دانشگاهی که از برنامه عقب بماند، از رده خارج می‌شود.

وی با بیان این که در تابستان سال جاری، ۱۵ نفر از اساتید دانشگاه تبریز از فرصت مطالعاتی خارج از کشور استفاده کرده‌اند، گفت: اساتید می‌توانند با استفاده از فرصت‌های مطالعاتی و ماموریت‌های پژوهشی، سه ماه الی یک سال در کشورهای خارجی به مطالعه و تحقیق بپردازند.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه تبریز همچنین تاکید کرد: بین‌المللی شدن دانشگاه، به نفع کشور است.

سعید شجاعی، مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه تبریز نیز در ادامه این نشست، بیان کرد: در قالب طرح «اراسموس»، در ۱۷ رشته، با کشورهای اروپایی، همکاری‌های بین‌المللی داریم.

وی در ادامه، تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز را ۱۴۰ نفر خواند و افزود: بسترسازی‌ها برای جذب حداکثری دانشجویان خارجی در دانشگاه تبریز، در حال انجام است و ۱۴۰ دانشجوی در حال تحصیل در این دانشگاه از کشورهای ترکیه، عراق، یمن و سوریه هستند.

موسی محمدپور، مدیر امور فناوری دانشگاه تبریز نیز در ادامه این نشست با بیان این که تمامی مشکلات در کارگروه تحقیق و توسعه دانشگاه، مطرح شده و به تیم تحقیقاتی مربوطه ارجاع داده می‌شود، گفت: با مس سونگون، قرار داریم و در تلاشیم تا با تراکتورسازی نیز قرارداد ببندیم.  

زلفی، مدیر مرکز رشد و فناوری دانشگاه تبریز نیز در پایان این نشست، اظهار کرد: مرکز رشد دانشگاه تبریز از سال ۹۰ شروع به فعالیت کرد و ۵۰ واحد و شرکت فعال در این مرکز وجود دارد که ۱۴ مورد از آن‌ها توانسته‌اند امتیاز دانش بنیان شدن را کسب کنند.


انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید