ترکیه: برای عملیات جدید در سوریه با روسیه و آمریکا هماهنگ می‌کنیم

ترکیه تاکید کرد که نیروهای این کشور که در عملیات قریب الوقوع علیه کردها در شمال و شرق سوریه مشارکت دارند، کارهای خود را با نظامیان روس و آمریکایی هماهنگ می‌کنند تا از وقوع هرگونه درگیری یا رخدادهای احتمالی جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه عنوان داشت: ما بخشی از ائتلاف بین المللی ضد داعش هستیم و از مبارزه با این گروه حمایت می‌کنیم و به همین دلیل می‌خواهیم کارهایمان را هماهنگ کنیم. نظامیان ما با آمریکایی‌ها و سایر اعضای ائتلاف و همچنین با روس‌ها برای جلوگیری از هرگونه رویارویی در تماس هستند.

کالین عنوان داشت: ما مکانیزم ویژه‌ای برای جلوگیری از وقوع درگیری‌ها داریم و این مکانیزم اجرا خواهد شد و ما مشخصاً این عملیات را هماهنگ خواهیم کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه تصریح کرد: ما به صورت شفاف تاکید کردیم که نمی‌توانیم اجازه حضور هیچ گروه تروریستی را در مرزهایمان بدهیم و نمی‌توانیم اجازه دهیم شمال شرق سوریه به اراضی تبدیل شود که تحت کنترل حزب کارگران کردستان باشد.

کالین گفت که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به عوامل نگرانی خود که ناشی از افزایش حضور نظامی (افراد مسلح کرد) مورد حمایت آمریکا است، اشاره کرد.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید