تصویب مصوبه انتقال آب کارون به اصفهان

بنا بر درخواست صنف کشاورزان در بهمن ماه و در مدت محدود آب رودخانه برای کشاورزی رها می شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه روز یکشنبه دولت بهترین مصوبه یعنی انتقال آب کارون به اصفهان را تصویب کرد، گفت طی دو روز گذشته هزینه تکمیل پروژه قطار سریع السیر اصفهان-تهران تامین شد و روند تکمیل آن از روز گذشته دوباره آغاز شد.

به گزارش ایسنا، عباس رضایی عصر روز (چهارشنبه) در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان، اظهار کرد: دولت روز یکشنبه بهترین مصوبه یعنی انتقال آب کارون به اصفهان را تصویب کرد. در واقع بدون آب هیچ چیز معنایی ندارد.

وی با بیان اینکه تصویب این مصوبه در ۱۵ سال گذشته می توانست مانع بسیاری از مشکلات امروز حوزه آب اصفهان شود، افزود: طبق بررسی ها و بنا بر درخواست صنف کشاورزان در بهمن ماه و در مدت محدود آب رودخانه برای کشاورزی رها می شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در شرایط نگران کننده اقتصادی و تحریم ‌با نظر به خداوند تفضل حاصل می شود، ادامه داد: طی دو روز گذشته هزینه تکمیل پروژه قطار سریع السیر اصفهان-تهران با اعتبار ۱۳.۶ میلیارد یوان چین تامین شد و از روز گذشته ادامه روند تکمیل پروژه آغاز شد‌ و تا انتهای سال ۹۹ در مدت یک ساعت و پنجاه دقیقه از اصفهان به تهران سفر می کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هر فرد یا سازمانی اشتغال ایجاد کند قهرمان واقعی است، تاکید کرد: پذیرای سرمایه گذاران در حوزه صنایع و ایجاد اشتغال بدون نیاز به آب است. به همین منظور کمیسیون رفع موانع تولید در استانداری تشکیل شده است، همچنین از بانک ها می خواهم دست مردم را بگیرند.

وی با بیان اینکه اصفهان در برخی شاخص ها عقب است، تصریح کرد: متوسط اشتغال استان اصفهان ۲.۴ درصد از متوسط کشور کمتر و تنها ۲۵ درصد مسکن روستایی را احداث کرده است.

 


نظر خود را ثبت کنید