دانشگاه علمی , کاربردی , دانش آموخته , البرز " />

دانشگاه جامع علمی-کابردی یک میلیون و700 هزار دانش آموخته دارد

  • تاریخ انتشار : 1397/11/21 ساعت : 14:50 - 6 ماه قبل
  • از گروه : استان ها
  • زیرگروه : فرهنگی
کرج - ایرنا - رئیس دانشگاه جامع علمی - کاربردی کشور اعلام کرد که ازآغاز فعالیت این دانشگاه تا کنون یک میلیون و 700 هزار دانش آموخته شده اند.
به گزارش ایرنا، دکتر محمد حسین امید روز یکشنبه در آیین آغاز عملیات احداث ساختمان اداری دانشگاه جامع علمی - کاربردی استان البرز،اظهارداشت: دانشگاه جامع علمی - کاربردی اکنون در بیشتر استان ها زیر ساخت های لازم را تکمیل کرده است.
وی ادامه داد: بخشی از فعالیت این دانشگاه بر رشته های مهارتی متمرکز شده است .
امید با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی امسال حدود 300 هزاردانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دارد ، گفت: طبق پیش بینی در ترم بهمن ماه نیز حدود 40 هزاردانشجوی جدید پذیرفته خواهد شد.
وی اظهار داشت : با توجه به تغییر نظام آموزشی در وزارت آموزش و پرورش ، استقبال داوطلبان از رشته های مهارتی دانشگاه علمی کاربردی بیشتر شده است.
امید در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه دانشگاه جامع- علمی کاربردی در نمایشگاه پژوهشی سال جاری جزء مراکز برتر شناخته شد، افزود: هدف این است که دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند شغل ایجاد کنند.
امید خاطر نشان کرد: بیشترین تعداد دانشجویان دانشگاه علمی - کاربردی به ترتیب در استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و البرز مشغول به تحصیل هستند.
اکنون 600 مرکز علمی - کاربردی در سراسر کشور فعال است.
7410/ 6155

نظر خود را ثبت کنید