رییس سازمان فضایی تاکید کرد

ضرورت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های فضایی

رئیس سازمان فضایی با تاکید بر ضرورت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های فضایی، گفت: امروز ایران جزو ۹ کشور صاحب چرخه فناوری فضایی است.

به گزارش ایسنا، مرتضی براری در دیدار با استاندار گیلان با بیان توضیحاتی در خصوص اقدامات و دستاوردهای سازمان فضایی و جایگاه ایران در صنعت فضایی بین‌المللی افزود: ایران در حوزه فضایی با استفاده از توان متخصصان بومی، دستاوردهای مهمی را کسب کرده و از معدود کشورهایی است که به تمامی چرخه دانش و فناوری فضایی دست پیدا کرده و توانسته این دانش را بومی‌سازی کند.

وی با اشاره به زیرساخت‌های توسعه فضایی در کشور خاطر نشان کرد: ایجاد زیر ساختارهای لازم موجب شده تا امروز به چرخه کامل داده‌های فضایی دست یابیم.

وی تصریح کرد: امروز ایران جزو ۹ کشور دارنده چرخه فناوری فضایی است.

براری همچنین با تاکید بر ضرورت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های فضایی، اظهار کرد: بر اساس آمارها، ۷۶ درصد اقتصاد فضا توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در کل زنجیره ارزش فضا حضور دارند و ما نیز در تلاش هستیم تا این بخش را تقویت کنیم.

رئیس سازمان فضایی کشور با اشاره به ضرورت استفاده از داده‌های ماهواره‌ای برای مدیریت بهینه منابع سرزمینی گفت: اعلام آمادگی می‌کنم که در حوزه داده‌های فضایی و ایجاد بستر و سامانه جهت تجمیع همه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل گیلان، سرمایه گذاری‌های لازم را با همکاری استانداری گیلان و دستگاه‌های مربوطه به عنوان استان پایلوت انجام دهیم.

‌انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید