برگزاری جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران در اردن

مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شب گذشته در اَمان پایتخت اردن برگزار شد.

مراسم گرامیدشات ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی با حضور مقامات سیاسی و دیپلماتیک اردن و ایرانیان ساکن در این کشور در اَمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شب گذشته در اَمان پایتخت اردن برگزار شد. در این مراسم مجتبی فردوسی پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در اردن طی سخنانی با اشاره به دستاوردهای چهل سال گذشته، انقلاب ایران را محصول رشادت‌های ملتی تاریخ‌ساز و تمدن‌ساز برای رسیدن به استقلال و آزادی برشمرده، در ادامه افزود: امروز ایران با تمام توطئه‌ها خارجی از جمله کودتا، جنگ تحمیلی و محاصره اقتصادی 40 سالگی انقلاب اسلامی را با افتخار و سربلندی جشن می‌گیرد.

وی تاکید کرد: ایران امروز جامعه‌ای پویا دارد که به گواه گزارش‌های سازمان و نهادهای بین‌المللی در بسیاری از عرصه‌های علمی جزو ده کشور برتر جهان و در منطقه در رتبه اول قرار دارد.

همچنین در این مراسم سفرای کشورهای کویت، عمان، بوسنی و هرزگوین، سوئیس، فرانسه، جمهوری چک، فیلیپین، مالزی، اندونزی، تایلند، تایوان، چین، ژاپن، لبنان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، ترکیه، عراق، رومانی، قبرس، پاکستان و بنگلادش نیز حضور داشتند. همچنین کارداران قزاقستان، آلمان، روسیه، آفریقای جنوبی، سوریه و ونزوئلا و وابستگان نظامی کشورهای عراق، روسیه و عمان هم از دیگر مهمانان این مراسم بودند.

علاوه بر این تعدادی از نمایندگان مجلس نمایندگان و سنای اردن و فلسطین از جمله رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اردن و رئیس هیئت مدیره بورس اوراق بهادار این کشور و همچنین مدیرکل تشریفات وزارت خارجه اردن و رؤسای احزاب فلسطینی و اردنی هم مهمان مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در امان بودند.

در این مراسم نمایشگاهی از صنایع دستی از جمله فرشها و تابلو فرشهای نفیس ابرشمی و بروشورهای ایران گردی زینت بخش مراسم بود. همچنین در طول مراسم فیلم دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران و گردشگری پخش گردید و در پایان مراسم از مهمانان با غذای ایرانی پذیرائی گردید.


نظر خود را ثبت کنید