اعلام آمادگی مؤسسه رازی برای حمایت از بخش خصوصی

‌قائم مقام رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی در حوزه تجاری‌سازی و فناوری، با اشاره به حمایت و آمادگی این مؤسسه برای همکاری با بخش خصوصی، گفت: در حوزه‌هایی که بخش خصوصی علاقه‌مند به ورود باشد، آماده همکاری هستیم.

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا شکری در خصوص فعالیت‌های مؤسسه رازی برای همکاری با بخش خصوصی گفت: مؤسسه رازی در عمل به تکالیف خود برای کمک به توسعه صنعت واکسن‌سازی در بخش غیردولتی، از طریق فراخوان از شرکت‌های خصوصی برای ورود به این بخش دعوت کرده و در چند مورد به توافق و امضای قرارداد رسیده است.

وی افزود: گرچه این مؤسسه از سال ۹۳ همکاری خود را با بخش خصوصی برای تولید واکسن دامی تب برفکی که جزو استراتژیک‌ترین واکسن‌های کشور است، آغاز کرد و با همکاری هم این واکسن را تولید کردند.

دکتر شکری با بیان اینکه مؤسسه رازی بارها آمادگی خود را برای همکاری با بخش غیردولتی اعلام کرده است، یادآور شد: چون ورود بخش خصوصی به حوزه واکسن اتفاقی تازه است و کشورمان تجربه‌ای در این زمینه ندارد، باید با رعایت قوانین و موازین و نظارت سازمان‌های نظارتی بستر مناسب برای اجرای صحیح این هدف را فراهم آوریم.

قائم مقام رئیس مؤسسه رازی در حوزه تجاری‌سازی و فناوری، همکاری با بخش خصوصی به منظور ثبت محصولات این مؤسسه در کشورهای منطقه و اطراف را از دیگر اقدامات مؤسسه رازی برای حمایت از بخش خصوصی اعلام کرد و افزود: بسیاری از کشورهای اطراف خواستار واکسن‌ها و سرم‌های درمانی مؤسسه هستند و ما برای ثبت محصولات‌مان در این کشورها، از ظرفیت بخش خصوصی کمک گرفته‌ایم.

وی اظهار کرد: نقش تاریخی مؤسسه رازی در تولید فرآورده‌های بیولوژیک، تحقیقات مرتبط با تولید و تشخیص بیماری‌های مختلف، این مؤسسه را به عنوان مجموعه‌ای ارزشمند در منطقه معرفی کرده و می‌توان با استفاده از این ظرفیت در صادرات و ارزآوری برای کشور بهره برد.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید