استراتژی چهارگانه دبیرخانه کمیسیون انجمن‌های علمی گروه علوم پزشکی اعلام شد

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی گروه علوم پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به سیاستهای کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی مبنی بر عدم افزایش بی رویه تعداد انجمن‌ها و متمرکز کردن انجمن‌های منشعب از یک رشته مادر، اقدامات این دبیرخانه طی یک سال گذشته را برشمرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدجلیل حسینی با اشاره به اقدامات انجام گرفته توسط این دبیرخانه طی یکسال گذشته اظهار کرد: "ارتقا و سالم‌سازی روند انجمن‌های علمی"، "استراتژی توانمندسازی کارشناسی انجمن‌های علمی"، "بین‌المللی‌سازی واقعی انجمن‌ها" و "واگذاری امور به انجمن‌های علمی" از برنامه‌های در دست اقدام دبیرخانه کمیسیون انجمن‌های پزشکی طی این مدت بوده است.

حسینی با اشاره به برگزاری دوره‌ای مجامع عمومی و فوق‌العاده انجمن‌ها افزود: اطلاعات به‌روز شده انجمن‌ها و اخبار دبیرخانه کمیسیون در سایت کمیسیون بارگذاری شده است که طی آن ارتباط نزدیک بین دبیر کمیسیون و رؤسای انجمن‌ها و کارشناسان دبیرخانه با منشی‌های انجمن‌ها برقرار شده است.

وی با اشاره به این‌که تا به حال ۳۵ انجمن گروه پزشکی انتخابات خود را به صورت الکترونیک برگزار کرده‌اند، تصریح کرد: حدود ۴۰ درصد انجمن‌ها برگزاری انتخابات الکترونیک را در مجامع فوق‌العاده خود به تصویب رسانده‌اند و این موضوع با همت و دقت هرچه تمام در بین انجمن‌های دیگر پیگیری می‌شود.

حسینی با اشاره به تشکیل کمیته‌های اخلاق حرفه‌ای در انجمن‌ها، حضور ناظرین دبیرخانه (اعضای هیأت مدیره انجمن‌ها) را در مجامع عمومی و فوق‌العاده انجمن‌ها را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: سیاست کلی کمیسیون انجمن‌های پزشکی عدم افزایش بی‌رویه تعداد انجمن‌ها و همگرایی و هم‌افزایی انجمن‌های منشعب از یک رشته مادر در یک انجمن است که بر این اساس سعی کردیم از تشکیل چندین انجمن در یک رشته جلوگیری شود و به‌طور کلی همگرایی خوبی در همکاری بین رشته‌ای را ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر وجود انجمن‌های بین رشته‌ای افزود: در خصوص این‌که یک انجمن بین رشته‌ای چگونه ایجاد شود که انجمن‌های مادر مرتبط به هم در آن نقش داشته باشند، به مدلی دست یافتیم که مراحل تصویب آن انجام شده و به‌زودی ابلاغ می‌شود.

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی اظهار کرد: در سه ماه آینده جلساتی را در خصوص کمیته‌های انتخابات انجمن‌ها و توانمندسازی منشی‌ها و اعضای هیأت مدیره انجمن‌های پزشکی برگزار خواهیم کرد.

حسینی موضوع واگذاری امور وزارت بهداشت به انجمن‌های علمی را مهم ارزیابی و اظهار کرد: امیدواریم فرآیند واگذاری امور را در مورد انجمن‌هایی که روند فعالیت‌هایشان را به طور منظم به پیش می‌برند، به تدریج اجرایی کنیم.

بر اساس اعلام مفدا، وی با تاکید بر روابط دو سویه بین دبیرخانه کمیسیون و انجمن‌های علمی پزشکی در جهت همکاری و هماهنگی با وزارت بهداشت تصریح کرد: اگر در روند همکاری مشکلی وجود داشته باشد، از طریق معاونت درمان و یا سازمان نظام پزشکی آنها را بر طرف می‌کنیم و تلاش همکاران ما در دبیرخانه کمیسیون انجمن‌های علمی این است که فلسفه همگرایی رشته‌ای و تخصصی را حاکم کنیم تا بتوانیم به اهداف مد نظر در پیشبرد برنامه‌های طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشکی و اجرای استراتژی‌های چهارگانه دست یابیم.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید