رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

تشکل‎های دانشجویی و جریان‌های سیاسی به نقد پایبند باشند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در نشست هم‌اندیشی انجمن‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان کرمان گفت: تمام تشکل‎های دانشجویی و جریان‌های سیاسی باید دارای نقد باشند و دانشگاهی که در آن دانشجویان و تشکل‌های به نقد پایبند نباشند حرکات آنها به رکود و رغبت منجر می‌شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین رستمی در این نشست که به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد، اظهار داشت: کرمان یکی از کانون‌های اصلی انقلاب بود، شخصیت‌ها، اسطوره‌ها، چهره‌های مبارز و مردمی که در انقلاب و دفاع مقدس حضور داشتند، از این منطقه برخاستند.

وی افزود: انقلاب اسلامی از زمان قبل از پیروزی با دشمنی جریان غرب ایالات متحد آمریکا مواجه بود. ما امروزه در دوره‌ای به سر می بریم که مسأله ای به‌نام بی‌سوادی همراه با احساس سواد دامنگیر جامعه و مخاطبان است کسانی که خبرهای جعلی در فضای مجازی به دست‌شان رسیده و آن را تلقی و قبول کردند و براساس آن قضاوت و ارزیابی می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی خطاب به دانشجویان فعال دانشجویی گفت: شما که نماینده دانشجویان هستید باید خودتان از همه با سوادتر و هم در پرتوی آن، محیط را با دست یافتن، اقدام کردن و ملتزم بودن به مطالعه، تحقیق، پژوهش و آشنایی با وسایل مطالبه نمایید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: مسأله کم سوادی در ابعاد مختلف جامعه وجود دارد و راهکار آن این است که همگی اهل مطالعه باشیم و هرکس مطالعه بیشتری دارد قطعاً توانمندی بیشتری در اقدام مخاطب خود دارد.

وی گفت: انقلاب اسلامی، شعار بازگشت به مردم و انتخاب حاکمان توسط مردم و اداره کشور توسط مردم را با شعار اسلام مطالبه کرد که باعث تزلزل در حاکمیت کشورهای وابسته به آمریکا شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی تصریح کرد: کسانی که در مورد سایه جنگ حرف می‌زنند، بدانند که سایه جنگ را سردار سلیمانی ها و تهرانی مقدم ها دور کردند.

وی در خصوص چالش تمدن و ایدئولوژی که انقلاب اسلامی با غرب ایجاد کرد گفت: محتوای تمدن غرب نظام فکری لیبرال دموکراسی است؛ نظامی که چند صد سال تولید محتوا برای آن شده است و تمدن؛ مجموعه عناصری است که هویت، فرهنگ، دانش و سبک زندگی یک جامعه را شکل می‌دهد و تمدن امروز جهان یک تمدن غربی است و امروزه تمامی ابزارهایی از قبیل دوربین، تلویزیون، میکروفون و… محصول یک تمدن است و این تولیدات بر مبنای، مبانی آن تمدن شکل گرفته که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند: این تمدن در حال فروپاشی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور عنوان کرد: گام دوم که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ترسیم کردند دارای سه مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در ادامه حجت الاسلام و المسلمین صباحی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمان خاطر نشان کرد: جمع‌های دانشجویی و جوان به‌طور ویژه مورد توجه مقام معظم رهبری است.

وی گفت: ما شاهد این بودیم که گاهی وقت‌ها، دانشجویان پیشنهادهایی به مقام معظم رهبری (مدظله العالی) داشتند، ایشان پذیرفتند و عمل کردند؛ حتی در دیدار دانشجویان در ماه مبارک رمضان با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سفارش جوانان تاکید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین صباحی بیان کرد: تمامی گفته‌ها و پیشنهادات دانشجویان مورد توجه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و توجه ویژه ای به این جلسات دارند.

وی عنوان کرد: در آستانه یک گام مهم هستیم که به گام دوم معروف است که به فرمان مقام معظم رهبری اجرایی شد و آنچه که در دانشگاه‌ها به وقوع پیوسته است، فعالیت‌های دانشجویان بوده و امروز این پرچم قطعاً به دست شما دانشجویان است.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید