سیل 98 , تشکیل قرارگاه فرهنگی , شهرداری تهران " />

قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان در شهرداری تهران تشکیل شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از تشکیل قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان کشور با راه اندازی کارگروه های مختلف و ثبت نام از داوطلبان جهادی و مردمی خبر داد.
به گزارش روز جمعه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سعید اوحدی در این خصوص اظهارداشت: رویکرد مجموعه‌های فرهنگی کشور همواره خدمت رسانی به مردم بوده و پس از حادثه سیل اخیر نیز جلسات متعددی با نهادهای مختلف در راستای برنامه ریزی و انجام اقدامات فرهنگی برای مردم مناطق سیل زده برگزار شد.
وی تصریح کرد: پیرو این جلسات مقرر شد تا شورایی در این قرارگاه فرهنگی با حضور سازمان بسیج مستضعفین، نهاد نماینده ولی فقیه در دانشگاه ها، وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کمیته ملی المپیک، سازمان صدا و سیما، شورای عالی انقلاب فرهنگی، انجمن خیرین مدرسه ساز و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ایجاد شود.
اوحدی افزود: با تشکیل این شورا، کارگروه های مختلفی در زمینه‌های فرهنگ و هنر، ورزش، خیرین و ... تشکیل شد و نهادهای مختلف اجرای مسئولیت‌های مرتبط با این کارگروه ها را عهده دار شدند.
وی با اشاره به برپایی 10 خانه فرهنگ در مناطق سیل زده اظهارداشت: برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های متفاوت ویژه کودکان و نوجوانان در اردوگاه های مناطق سیل زده، برپایی سینماهای سیار، فعالیت‌های ورزشی، ایجاد مهد کودک، ارسال بسته های ویژه کودک و نوجوان و ... از جمله مصوبات نخستین جلسه قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان بود.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: همچنین مقرر شد در کنار جمع‌آوری ملزومات و کمک‌های مردمی که از روزهای گذشته در تمامی فرهنگسراهای تهران آغاز شده، ثبت نام گروه های دواطلب مردمی برای ارایه خدمات فرهنگی هنری در مناطق سیل زده نیز صورت گیرد.
وی افزود: به همین منظور نیروهای داوطلب مردمی، گروه های جهادی و انجمن های مردم نهاد می‌توانند از طریق حضور در تمامی فرهنگسراهای شهر تهران، تماس با تلفن 1837 از روز شنبه در ساعات اداری یا ارسال اطلاعات خود به سامانه پیامکی 20001837 برای ثبت‌نام اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، به دنبال بارش های شدید که از روزهای پایانی سال گذشته در برخی مناطق کشور آغاز شد، سیل اغلب استان های کشور را در برگرفت.
خسارت های سیل در استان های شمالی مازندران و گلستان، فارس، لرستان و خوزستان بیشتر از مناطق دیگر بوده است.
تهرام/7245/6003

نظر خود را ثبت کنید